DECEMBERMOORDEN PROCES GAAT DOOR?
Het Decembermoorden proces tegen president Desire Bouterse en 22 andere verdachten gaat door. Dat heeft de krijgsraad vandaag besloten, tot groot genoegen van de nabestaanden.
In 2012 werd het proces geschorst na de aanname van de omstreden Amnestiewet waarmee alle verdachten van de Decembermoorden vrijuit gaan.
De schorsing was ook nodig voor het Constitutioneel Hof, die nog ingesteld moet worden, om te toetsen of de Amnestiewet niet in strijd is met de grondwet.
Op verzoek van de nabestaanden gaf de hoogste rechter eind vorig jaar opdracht aan het Openbaar Ministerie om de vervolging weer op te pakken. In maart dit jaar was de eerste zitting sinds 2012.
Het proces handelt over de gebeurtenissen op 8 december 1982 toen vijftien tegenstanders in Fort Zeelandia, zijn gemarteld en vermoord door het toenmalige militaire regime onder leiding van Bouterse.
UNITEDNEWS/ANNA WIELKENS