BREEVELD BETICHT BOUTERSE VAN ONBEHOORLIJK BESTUUR

Parlementariër Carl Breeveld (DOE) heeft een brandbrief geschreven naar president Desi Bouterse. Het oppositielid is niet te spreken over het uitblijven van sociale uitkeringen voor kwetsbare groepen en subsidie voor sociale instellingen. Dit is de afgelopen maanden schering en inslag. In De Nationale Assemblee (DNA) heeft minister Gillmore Hoefdraad van Financiën gesteld dat bureaucratische rompslomp voor het oponthoud zorgt. Dit argument wordt in het schrijven van Breeveld aan de president van de tafel geveegd.

“Wanneer ministers moeten reizen, er feest gevierd moet worden bij de onafhankelijkheid, middelen gealloceerd moeten worden voor presidentiële- en ministeriële relatiegeschenken, dan is dat wel in een wip en een zucht geregeld. De bureaucratie werkt dan uiterst efficiënt en effectief”, schrijft de parlementariër in de brief. Het parlement en individuele leden worden overspoeld met brieven en klachten van sociale instellingen en behoeftigen die steeds teleurgesteld worden omdat de betalingen op zich laten wachten. Met de feestdagen in aantocht is het weer raak. Breeveld is woedend. “Dat er bij herhaling laat of soms niet eens wordt uitbetaald is onacceptabel. Erger is het wanneer er niet gecommuniceerd met de doelgroepen waarom dat niet gebeurt. Waarom komt er pas nadat het aan de orde wordt gesteld in DNA, een vaak onbevredigend antwoord? Zelfs op persberichten in dit kader komt er geen reactie. Dat is onbehoorlijk bestuur” laat hij aan het staatshoofd weten.

Breeveld plaatst deze tekortkoming tegen de achtergrond van de onlangs aangegane lening van USD 235 miljoen met een Chinese bank ten behoeve van het Dalian IV asfalteringsproject. De regering praat over dergelijke grote committeringen maar is niet in staat te voldoen aan minimale verplichtingen jegens de sociaal zwakkeren. “De minister van Financiën heb ik reeds gehoord in het parlement, maar u, als eindverantwoordelijke voor het beleid dat wordt uitgevoerd, dient nu duidelijk orde op zaken te stellen.”

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box