CLAD INGESCHAKELT VOOR ONDERZOEK NAAR BESTEDING COVID -19 FONDS
De ’s Land Accountantsdienst (CLAD) is door de regering ingeschakeld om onderzoek te doen naar de werkelijke besteding van gelden uit het Covid – 19 fonds door de regering Bouterse.
Volgens huidige president Chan Santokhi zijn de gelden onrechtmatig besteed. Het staatshoofd verweet dinsdag in het parlement leden van de oppositie ervan een show te willen maken van de Covid situatie. Het staatshoofd zegt dat de regering op 18 september het parlement in detail zal informeren hoe met het Covid -19 fonds is omgesprongen.
“We gaan de cijfers presenteren waar wij nu als land staan en kunt u zelf de conclusie trekken hoeveel gelden zijn besteed aan Covid-bestrijding. We gaan ook presenteren de uitgaven die zijn gedaan uit het Covid-19 fonds. We zoeken her en der naar administratie en we zien al wat er gebeurd is. Conclusie die ik nu kan trekken is dat als wij als vaderlandslievende Surinamers en als we als goede patriotten waren omgesprongen met fonds, de juiste prioriteiten gesteld hadden en in de juiste apparatuur en middelen hadden geïnvesteerd, in ziekenhuizen, ziekeninstellingen en Intensive Care hadden geïnvesteerd zou de Covid-situatie er nu anders hebben uitgezien”, zegt de president.
Santokhi reageerde hiermee op de kritiek vanuit de oppositie dat het Covid beleid één is waarvan de samenleving denkt dat het een go-no-go-beleid is. Woorden van NDP-parlementariër Ashwin Adhin. Dan weer zou alleen aandacht besteedt worden aan de gezondheidssituatie terwijl andere effecten links worden gelaten. De NDP-fractie verweet de regering ervan dat die ervoor heeft gezorgd dat het aantal besmettingen is toegenomen.
Zowel minister Amar Ramadhin als president Santokhi weerspraken dat met cijfers. Wij zijn hier om de Covid situatie ernstig met u te bespreken en inzichten mee nemen van het parlement en waar nodig ons beleid aan te passen”, zei Santokhi
Het staatshoofd zegt dat er een nieuw regeringsbesluit is om de uitvoering van de burgerlijke uitzonderingstoestand verder aan te pakken. De laatste wet is geldig tot 5 september. Santokhi is het wel mee eens met de kritiek dat de voorlichting over Covid aan de gemeenschap veel beter kan en moet. Hij riep zijn regering op alle nodige maatregelen te treffen om die voorlichting landelijk op te voeren.
UNITEDNEWS
