DC NERKUST LOKT OPPOSITIE UIT“PROTEST KOMT MET OF ZONDER VERGUNNING”

Foto: Districtscommissaris Mike Nerkust

De oppositiepartijen VHP, PL, NPS en ABOP voelen zich bespot, bedrogen en uitgelokt door districtscommissaris Mike Nerkust.

Er is voor 20 mei een protestmanifestatie gepland waarbij een verzoek werd ingediend om gebruik te mogen maken van het Onafhankelijkheidsplein. Dit verzoek werd afgewezen door Nerkust met als argument dat het plein momenteel een rehabilitatie ondergaat.

Intussen diende ABOP-voorzitter Ronny Brunswijk als back-up-plan een aanvraag in voor gebruik van het Andre Kamperveen. Na de afwijzing voor gebruik van het Onafhankelijkheidsplein dienden de partijen een verzoek in voor het Kerkplein. Nerkust zei dat eerst het verzoek met betrekking tot het AK-station ingetrokken moest worden door Brunswijk wat ook gebeurde.

“Kort daarop kreeg de organisatie van het volksprotest van 20 mei van de districtscommissaris te horen dat de vergunning voor het Kerkplein was afgewezen, omdat er op zaterdag niet voldoende manschappen zouden zijn om de veiligheid te garanderen. De opdracht om de vergunning niet toe te wijzen zou van hoger hand komen”, laat het communicatieteam van PL weten in een verklaring.

Dit heeft kwaad bloed gezet bij PL-voorzitter Paul Somohardjo die het verzoek voor het Kerkplein indiende. “Ze willen ons uitlokken om buiten de regels om te handelen. We hebben ons al die tijd netjes gedragen. Maar de DC gaat nu voor ons willen bepalen of we een protestmanifestatie mogen houden of niet en dat kan niet.

Met of zonder vergunning moeten we toch het volksprotest houden. We kunnen dit niet blijven tolereren”, zegt een boze Somohardjo.

Hij heeft zijn juridisch team ingeschakeld om de handelingen van Nerkust op rechtsgeldigheid te toetsen. Volgens Somohardjo toont Nerkust zich met de toegepaste strategie op als een dictator die de politieke partijen het recht van demonstreren wil ontnemen.

Indien er geen vergunning is voor het houden van “het volksprotest” heeft de regering het recht om machtsmiddelen toe te passen tegen demonstranten aangezien het dan als burgerlijke ongehoorzaamheid gekwalificeerd kan worden. Volgens Somohardjo is er sprake van een bewuste handeling van Nerkust die het pad van confrontatie op zou zoeken met mensen die ontevreden zijn met het beleid van de regering.

UNITEDNEWS

 

 

Facebook Comments Box