DE NIEUWE LEEUW WIL HET VOLK DIRECTE CONTROLE GEVEN OVER STAATSKAS
Auteur: Dharmvir Mungra-DE NIEUWE LEEUW.
“Corruptie is de kern van alle problemen in ons land”
Ir. Dharm Mungra, voorzitter van De Nieuwe Leeuw, heeft scherpe kritiek geuit op het uitblijven van concrete stappen tegen corruptie in Suriname. Politici spreken er graag over, stelt hij, maar in de praktijk blijft het bij loze beloften.
Volgens Mungra is zelfs de anticorruptiewet uitgehold. “Niemand wil écht tegen corruptie optreden, want dan verdwijnen de extraatjes voor politieke bonzen,” stelt hij onomwonden.
De oplossing? Een radicale koerswijziging waarbij het volk zélf de controle krijgt over de staatsfinanciën. Onder leiding van De Nieuwe Leeuw wordt niet langer de politiek, maar de burger de bewaker van het staatsbudget.
“Het volk moet het geld bewaken, niet de politici,” benadrukt Mungra.
Als De Nieuwe Leeuw bij de verkiezingen van 25 mei 2025 voldoende zetels weet te behalen, belooft de partij binnen drie maanden na aantreden een online platform te lanceren. Via dit platform krijgen burgers 24 uur per dag inzicht in de inkomsten en uitgaven van de staat. Elke afwijking of onregelmatigheid kan direct door de bevolking worden opgemerkt en aangekaart.
Mungra daagt andere partijen zoals de VHP, NDP en NPS uit om dezelfde mate van transparantie te bieden. “Durven zij dat aan? Zo niet, dan weet het volk dat corruptie enkel met mooie woorden wordt bestreden, niet in daden.”
Hij vergelijkt corruptie met het stelen van de toekomst van arme kinderen. “Corruptie is niets anders dan melk uit de mond van kleine, arme baby’s roven. Hun toekomst wordt hen al bij geboorte ontnomen,” aldus een gepassioneerde Mungra.
Met zijn oproep “Durf een keer anders te stemmen, als je het anders wilt,” hoopt hij kiezers te bewegen tot verandering. Transparantie en verantwoording zijn de speerpunten waarmee De Nieuwe Leeuw zich afzet tegen de gevestigde politieke orde.
Als de partij genoeg draagvlak krijgt om deze plannen te realiseren, zal blijken bij de komende verkiezingen. Eén ding is zeker: Dharm Mungra zet de strijd tegen corruptie nadrukkelijk op de agenda en roept zowel politiek als bevolking op hun verantwoordelijkheid te nemen.
INGEZONDEN|DHARMVIR MUNGRA
DE NIEUWE LEEUW
