DEZE WEEK REPATRIATIEVLUCHTEN NAAR BELEM EN MIAMI
Het aantal personen in quarantaine kan deze week de 800 naderen. Momenteel zijn er 565 personen in quarantaine, waarvan 4 in overheidsquarantaine.
De plotselinge stijging van 286 naar 565 komt vanwege de repatriatievluchten die momenteel gaande zijn. Onder de groep zijn er ook mensen die in contact zijn gekomen met de 8 in Suriname geregistreerde besmettingsgevallen.
Dinsdag wordt er een repatriatievlucht uitgevoerd naar Brazilië waar 101 Surinamers gestrand zijn. De actie wordt uitgevoerd door de SLM. “Deze repatriatievlucht zal volgens de voorschriften van het Ministerie van Volksgezondheid worden afgehandeld”, zegt vicepresident Ashwin Adhin. De reizigers bevinden zich in Belém en staan te popelen om weer huiswaarts te keren. Later deze week worden er ook 105 repatrianten uit Miami, in de Verenigde Staten van Amerika, opgehaald. Alle 206 mensen die van de week wederom voet op Surinaamse bodem zetten gaan in quarantaine, wat betekent dat 771 personen in quarantaine zullen zijn, indien er geen personen worden ‘ontslagen’.
Een groot zorgpunt zijn de reizigers die zich in Nederland bevinden. Dit land is een zeer hoog risicogebied als het gaat om het besmettingsgevaar met het nieuwe coronavirus.
Toch worden alle inspanningen gepleegd om hen naar Suriname terug te halen. “Alle repatrianten zullen verplicht in overheidsquarantaine vallen en daartoe zal een contract met alle repatrianten worden getekend”, zegt de vicepresident.
Surinaamse ingezetenen die gestrand zijn in het buitenland en zich nog niet hebben geregistreerd worden opgeroepen dit alsnog te doen bij de dichtstbijzijnde diplomatieke of consulaire missie van de Republiek Suriname. Via de e-mailadressen conza@gov.sr en conza.suriname@gmail.com kan er ook contact gelegd worden met de Surinaamse autoriteiten zodat er een repatriatiemissie kan worden uitgevoerd.
UNITEDNEWS
