DNA IS HET WACHTEN OP ANTWOORDEN ZAT

De Nationale Assemblee (DNA) wil na het parlementaire reces afrekenen met wat steeds meer parlementariërs zien als een patroon van uitblijvende antwoorden en slepende onderzoeken. Zowel binnen de coalitie als de oppositie groeit de irritatie over brandende vraagstukken die maanden na hun ontstaan nog altijd geen duidelijkheid hebben opgeleverd.

NDP-fractieleider Rabin Parmessar roept de regering op om na het reces niet opnieuw te volstaan met de mededeling dat onderzoeken nog lopen. Volgens hem moet duidelijk worden wat er is gebeurd, welke maatregelen zijn genomen en wie uiteindelijk verantwoordelijk wordt gehouden.

Onder de kwesties die hij opnieuw op de parlementaire agenda wil plaatsen, is de verdwijning van grote hoeveelheden kwik uit de politiepost Geyersvlijt. Ook de diefstal van vier kilogram goud uit de kluis van Grassalco en illegale bouwsels langs bermen wachten volgens Parmessar op afdoende uitleg.

Bijzonder kritisch is hij over de twee vrachtwagens met cyanide die in Coronie zijn aangetroffen. Maanden later is volgens hem nog steeds onduidelijk wat de stand van het onderzoek is. Parmessar vreest dat ook dit dossier uiteindelijk naar de achtergrond verdwijnt. “Gaat dat ook in een doofpot?”, vraagt de NDP-fractieleider zich af. Volgens hem is de periode waarin een onderzoek zonder concrete resultaten kan worden aangehaald inmiddels verstreken.

Ook de massale vissterfte in de Saramaccarivier blijft volgens Parmessar om politieke en bestuurlijke verantwoording vragen. Hij wil weten welke concrete maatregelen zijn genomen, wie daarvoor verantwoordelijk is en wie moet opdraaien voor de schade die door de vervuiling is veroorzaakt.

Daarnaast verlangt hij duidelijkheid over de aanwezigheid en activiteiten van Mennonieten in het binnenland. Ook op dat dossier bestaan volgens hem nog te veel onbeantwoorde vragen.

De kritiek beperkt zich niet tot de coalitie. VHP-fractieleider Asiskumar Gajadien zegt dat ook binnen de oppositie het geduld begint op te raken. Volgens hem heeft het weinig zin om steeds nieuwe vragen aan de regering voor te leggen wanneer eerdere vragen onbeantwoord blijven.

Vooral de gang van zaken rond staatsbedrijven en parastatale instellingen baart Gajadien zorgen. De regering is eerder om uitgebreide informatie gevraagd, maar die is volgens hem nog steeds niet verstrekt. Als de antwoorden opnieuw uitblijven, moet volgens de VHP-er worden overwogen om een afzonderlijke themavergadering over de parastatale sector te houden.

DNA-voorzitter Ashwin Adhin wil de kwestie niet laten liggen. Hij wil eerst laten inventariseren welke vragen formeel bij de regering zijn ingediend en welke dossiers nog op beantwoording wachten.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box