DNA WEER VOLTALLIG MET TOELATING SANTOKHI EN DOORSON
Foto: Toegelaten leden van De Nationale Assemblee, Le-Roy Doorson (NDP) en Chandrikapersad Santokhi (VHP)
De Nationale Assemblee (DNA) is na lange tijd weer op volle sterkte. Met de toelating van voormalig president Chandrikapersad Santokhi (VHP) en Le-Roy Doorson (NDP) telt het parlement opnieuw 51 leden.
De benoeming van Santokhi leidde vooraf tot discussie binnen de commissie die belast is met de controle van de stukken.
Met name leden van de NDP en de PL-fractie, onder voorzitterschap van Bronto Somohardjo, stelden dat de termijn voor zijn toelating zou zijn verlopen en waarschuwden dat dit een precedent zou kunnen scheppen. Uiteindelijk bleek dat Santokhi voldeed aan alle wettelijke voorwaarden. Na een korte schorsing werd alsnog besloten zijn toetreding goed te keuren.
Santokhi gaf aan dat de beslissing om zitting te nemen in DNA niet eenvoudig was, maar dat de steun van de ruim 45.000 kiezers die hem persoonlijk hun stem gaven, voor hem de doorslag gaf.
“Die kiezers laat ik niet in de steek. Hun vertrouwen blijft mijn kompas. Het is mijn plicht en ik ben er voor alle Surinamers op het totale grondgebied,” aldus Santokhi.
Als partijleider van de VHP, momenteel de enige oppositiepartij in DNA met zestien zetels, kondigde hij aan een scherpe maar constructieve rol te zullen vervullen. “Wij zullen niet opponeren om te blokkeren, maar om te waarborgen dat besluiten rechtvaardig en duurzaam zijn. Waar nodig altijd loyaal aan land en volk,” benadrukte hij.
Met de voltallige samenstelling van DNA is de weg vrijgemaakt voor een vollediger functioneren van het parlement.
UNITEDNEWS