ECONOMEN GOLDMAN SACHS BEGINNEN ZICH ZORGEN TE MAKEN

De analisten van Wall Street verhoogden enkele weken geleden hun verwachtingen in de hoop dat president Trump zijn beloftes zou waarmaken zoals bv. verlaagde bedrijfsbelastingen, minder regeldruk, meer fiscale stimuleringsmaatregelen en meer werkgelegenheid voor het volk.

Maar het lijkt er op dat de analisten zich hebben vergist in de nieuwe president, die is sinds zijn aanstelling voornamelijk bezig met immigratie en handel. Het getreuzel om met zijn verkiezingsbeloftes bezig te zijn, doet de analisten twijfelen of ze hun vooruitzichten moeten aanpassen.

Ook bij Goldman Sachs weten de analisten het niet meer zo goed. Het positieve sentiment die er heerste tijdens de verkiezingen lijkt nu minder gegrond te zijn omdat Trump blijkbaar niet de prioriteiten geeft aan de onderwerpen waar hij de verkiezingen mee heeft gewonnen.

Ten eerste gebruiken ze de Affordable Care Act, oftewel Obamacare, als voorbeeld. Het heeft bloed zweet en tranen gekost om deze federale wet goedgekeurd te krijgen door het Amerikaanse congres.

Goldman Sachs vreest dat de economische agenda van Trump ook veel tegenwind zal krijgen in het congres, de belastinghervormingen en fiscale stimulus zullen niet voor de nabije toekomst zijn volgens Goldman Sachs econoom Phillips, wellicht zal de Trump-administratie dit pas kunnen verwezenlijken in 2018.

Een ander belangrijk punt dat zorgt voor twijfel is, zoals eerder vermeld, de verhoogde focus op immigratie en handel. Trump lijkt alleen tijd vrij te maken om de grenzen van de Verenigde Staten van Amerika strenger te controleren door een inreisverbod voor verschillende moslimlanden.

Zijn buitenlands beleid stopt daar niet, er zijn ook handelsverdragen die hij liever ziet verdwijnen zodat hij meer geld kan investeren in Amerika zelf. Deze vorm van protectionisme is volgens Phillips nefast voor de wereldeconomie en kan schokgolven veroorzaken op de financiële markten.

Bron|Stijn Peusens Bloomberg

Facebook Comments Box