FLY ALLWAYS WIL NAAR COLOMBIA VLIEGEN
Auteur: Armand Snijders. | Foto bron: LoopNews.com.
Luchtvaartmaatschappij Fly Allways wil in de toekomt via Aruba naar de Colombiaanse stad Bucaramanga vliegen. Daartoe heeft het een vergunning aangevraagd bij de Colombiaanse burgerluchtvaartautoriteit.
De route waarvoor toestemming is gevraagd, is een retourverbinding naar het noorden van Colombia, waar Fly AllWays eenmaal per week naar toe wil vliegen. De bedoeling is om op die route een Fokker F28 in te zetten. Vanaf Zanderij zal eerst koers worden gezet naar de Koningin Beatrix International Airport of Aruba, van waaruit na een korte tussenstop wordt doorgevlogen naar de eindbestemming Palonegro International Airport in Bucaramanga, Colombia.
Vanaf wanneer de nieuwe route daadwerkelijk gaat worden onderhouden, is nog niet bekend. Fly AllWays gaf in haar aanvraag aan dat ze een nieuw reisalternatief wil aanbieden tussen Suriname, Aruba en Colombia. In feite springt de maatschappij in het gat dat de zeer noodlijdende SLM niet kan of wil vullen.
Het uiteindelijke doel is om, afhankelijk van de uitkomst van het verzoek, de regionale aanwezigheid van Fly AllWays aanzienlijk uit te breiden en reizigers meer vluchtopties te bieden en zo haar verbindingen in de regio te versterken.
De jonge maatschappij maakt bij de aanvraag gebruik van de zogenoemde ‘vijfde vrijheid van de luchtvaart’. Dit internationale luchtvaartrecht staat een luchtvaartmaatschappij toe om passagiers en vracht tussen twee landen te vervoeren, zolang de vlucht begint of eindigt in het thuisland.
Fly AllWays vliegt momenteel naar Havanna (via Curaçao) en Santiago de Cuba (via Bonaire) op Cuba en naar Georgetown in buurland Guyana.
UNITEDNEWS