FOTO WEDSTRIJD GELANCEERD: ENERGIE BESPAREN IS DE TREND

PARAMARIBO – In het kader van de grootste energiebeurs 2018 organiseert  NV Energiebedrijven Suriname – EBS, een mega fotowedstrijd voor jongeren in de leeftijdsklasse 7 – 25 jaar oud. Jongeren kunnen tot en met 31 oktober a.s. kosteloos meedoen aan deze fotowedstrijd.

De jongeren zijn in twee leeftijdsgroepen ingedeeld; leeftijdsgroep 1 is van 7 -17 jaar oud en leeftijdsgroep 2 is van 18-25 jaar oud. De hoofdprijs voor de leeftijdsgroep 18 -25 jaar oud, is een Smappee, energie monitor om dagelijks het actuele verbruik te meten en op die manier voldoende inzicht te krijgen voor het besparen van energie. Deelnemers kunnen met hun mobiele telefoon vastleggen, op welke manier zij zuinig omgaan met energie en zo meedingen naar diverse prijzen zoals ventilatoren, coolboxen, schoolpakketten, waardebonnen en nog veel meer.

Een schone en gezonde leefomgeving zijn essentieel voor de volksgezondheid en de weerbaarheid van mens, dier en plant op lange termijn. Ons leven, en is nauw verbonden met een andere fundamentele bron voor leven en ontwikkeling namelijk: energie.

Energie besparen is de trend, gekoppeld aan de uitdagingen voor hernieuwbare energie en energie efficiëntie biedt dus mogelijkheden voor foto indrukken uit onze woonomgeving, in de natuurlijke omgeving, op de werkplek en in de publieke sfeer. De jury bestaat uit vertegenwoordigers van NV EBS en diverse vertegenwoordigers uit het werkveld. Er zal gelet worden op de interpretatie van het onderwerp, de techniek en de presentatie.

De uitslag wordt op zaterdag 10 november 2018 bekend gemaakt via de media. De foto’s zullen landelijk worden gebruikt om het bewustzijn op het gebied van energie te stimuleren.

Tijdens de grootste energiebeurs kunnen jongeren spelenderwijs ook meedoen aan diverse energiespellen. Daarnaast zijn er optredens van de Mystikals, brassbands en comedians. De energiebeurs die zal plaatsvinden van 8 tot en met 11 oktober op het Lalla Rookh complex is kosteloos toegankelijk voor jong en oud. Bij de diverse stands kan men kennis maken met producten en diensten uit het bedrijfsleven en de publieke sector. Suriname is al op de ‘groene markt’ en zal met deze beurs inzichtelijk maken welke mogelijkheden er zijn in ons land en elders en hoe deze worden benut. Het genereren van groene energie om het klimaat te beheersen plaatst ons land in een stabiele positie om als gedegen gesprekspartner te fungeren tijdens de wereld klimaatconferentie.

De energiebeurs is bestemd voor studenten, consumenten, onderwijsinstituten, ondernemers en overheidsorganisaties. Efficiënt omgaan met energie kan op diverse manieren in de eigen thuis en/of werk situatie. De registratie voor de energie seminars is reeds gestart via de website www.ak-cc.com

PERSBERICHT|EBS

Facebook Comments Box