GEEN VAN DE INZENDINGEN ESSAYWEDSTRIJD VES VOLDEED AAN DE CRITERIA

De Vereniging van Economisten in Suriname (VES) had in het kader van haar 50-jarig bestaan een essaywedstrijd georganiseerd voor studenten van het Voortgezet Onderwijs voor Senioren (VOS). De lat werd hoog. Geen van de inzendingen voldeed aan de gesteld eisen.

Er werden slechts 9 essays ontvangen met de volgende onderwerpen: Banken en Financiële instellingen, Milieu, Waterexport, Werkgelegenheid en Carrière Mogelijkheden, Digitale Economie.

“De inzenders zijn we wel heel dankbaar. Proficiat dat jullie gedurfd hebben om te schrijven. Want dit heeft ons laten inzien dat onze middelbare schoolstudenten nog wat hulp nodig hebben om gericht te kunnen discussiëren over de economische ontwikkeling, over waar we willen zijn in 2030 en hoe we economische groei en ontwikkeling willen bereiken”, zegt Wonnie Boedhoe, lid van de Essay Commissie.

De commissie gaf als advies mee aan het VES-bestuur om het essay die het dichtst bij de criteria komt, ‘de minst slechte’, een aanmoedigingsprijs te geven op een later te bepalen datum.

“Deze studenten zijn mogelijk onze toekomstige economen. Laten we nu in ze investeren. Nog in dit 50ste jaar van VES zullen wij alle middelbare scholen aandoen en discussiedagen organiseren over economische ontwikkeling van ons geliefd Suriname. Daarna wordt de essaycompetitie wederom opengesteld. Misschien is mei-juni 2023 een mooie periode om nieuwe essays ingeleverd te krijgen”, zegt Boedhoe.

Met toestemming van het ministerie van Onderwijs Wetenschap en Cultuur (MinOWC) werd deze essaywedstijd gehouden met als thema: “De economie van Suriname in 2030”. De vraag hieraan gekoppeld: Wat zou jij veranderen, zodat het land een duurzame economische ontwikkeling en groei doormaakt. Op de Facebook-pagina van de VES werd de vraag anders gesteld: Wat zal jij doen als jij het voor het zeggen had.

Het essay moest in maximaal 2500 woorden worden geschreven over één of een combinatie van de thema’s: Carrièremogelijkheden en Werkgelegenheid, Import en Export, Productie en Productieverhoging (sector naar eigen keus), Banken en Financiële Instellingen, Innovatief ondernemerschap, Milieu en Digitale economie (Web3 en Big Tech ontwikkelingen).

Digicel Suriname, die bereid is gevonden om de prijzen beschikbaar te stellen, zal worden gevraagd om deze aan te houden voor de finale essayronde, waaronder: 1e prijs een Laptop, 2e prijs een Notebook, 3e prijs een smartphone en een extra prijs naar de school van de 1e prijs student, te weten een Desktop Computer.

UNITEDNEWS

 

 

Facebook Comments Box