GEMODERNISEERDE GUYANESE LUCHTHAVEN STAAT STEVIGE UITDAGING TE WACHTEN
Eerder deze maand heeft Guyana aangekondigd de Cheddi Jagan International Airport compleet te moderniseren, zo meldt de Caribische nieuwswebsite Caribbeannewsnow.com.
Het project zal 200 miljoen Amerikaanse dollar kosten en de vernieuwde luchthaven, welke onder meer zal moeten beschikken over een state of the art terminal en een landingsbaan voor grotere toestellen, moet tegen het eind van dit jaar worden opgeleverd.
Volgens de nieuwssite hoopt de Guyanese regering middels de upgrading van de Cheddi Jagan luchthaven prominente internationale luchtvaartmaatschappijen aan te trekken. En daar heeft de regering alle reden toe want volgens de Guyanese consumenten is met name de populaire luchtverbinding tussen Georgetown en New York op dit moment een lucratieve route die wordt onderhouden door luchtvaartmaatschappijen die prijzige tickets aanbieden en bovendien een slechte service verlenen.
Caribbeannewsnow noemt daarbij Caribbean Airlines, Dynamic Airways, Eastern Airlines en Fly Jamaica. Al deze maatschappijen hanteren retourticketprijzen die variëren tussen de 800 U$D en 1200 U$D terwijl een retourticket van Georgetown naar Toronto, dat zo een 500 kilometer verder ten noorden ligt, voor gemiddeld 600 U$D te boeken is.
Daarnaast vinden er nog te vaak vertragingen plaats en worden vluchten dikwijls gecanceld waardoor passagiers op de luchthaven stranden.
De Guyanese regering rekent er een beetje op dat de vernieuwde luchthaven ook nieuwe adequate spelers zal aantrekken maar de grootste uitdaging, die respectabele luchtvaartmaatschappijen te wachten staat, is volgens de nieuwswebsite de cocaïnesmokkel naar de VS waar medewerkers van de Guyanese luchthaven nog te vaak bij betrokken zijn.
Dit was overigens de reden waarom Delta Airlines in 2013 besloot om haar vluchten van- en naar Guyana te stoppen. Andere problemen waar Delta mee te kampen kreeg, waren vertragingen om direct na het instappen van passagiers terug te vliegen naar Amerika en veelvuldige diefstal van bagage. Dergelijke zaken kostten de maatschappij simpelweg teveel geld.
Pogingen om Delta Airlines ertoe te bewegen weer op Guyana te vliegen, zijn tot dusver mislukt.
UNITEDTRAVEL| MARTIN PANDAY