GEZONDHEIDSZORG WORDT HEET HANGIJZER TIJDENS BEGROTINGSBEHANDELING

De gezondheidszorg blijft een heet hangijzer binnen het beleid van de regering. De komende begrotingsbehandeling, gepland voor januari 2019, zal dan ook in het teken staan van verbetering in de gezondheidszorg. Doorslaggevend daarbij is het dichttimmeren van wetgeving die voor alle burgers garantie moet bieden op optimale gezondheidszorg.

Het is duidelijk dat de Wet Basis Gezondheidszorg (Bazo) niet voldoet aan de eisen van de sector en de belanghebbenden. Die zullen zo goed als zeker worden aangepast. De gesprekken tussen het parlement en de regering daarover zijn op commissieniveau reeds vergevorderd.

Tijdens de begrotingsbehandeling zullen er sowieso ook vragen gesteld worden aan de regering en de verwachting dat zij wat updates zal geven over de aankomende wetswijzigingen. Volgens Jennifer Vreedzaam (NDP), voorzitter van de parlementaire commissie Volksgezondheid zijn er al heel wat voostellen voorbereid om te komen tot de gewenste wetswijzingen. Het parlement heeft daarbij ook haar eigen inzichten gepresenteerd na het veld te hebben aangehoord. “En dat hebben we ook verder doorgestuurd naar het ministerie. We zien nu dat het ministerie ook eraan werkt om de Bazo-wet te verbeteren”, zegt Vreedzaam.

“Eigenlijk is die hele Bazo-wet voor mij een verzekeringswet. Het geeft aan hoe je verzekerd moet worden enzovoorts, alleen missen we de sancties daarbinnen”, aldus Vreedzaam.

Naast aanpassing van de huidige Bazo-wet is er ook flankerende wetgeving in aantocht die betrekking heeft op de volksgezondheid. “Die lijst hebben we en zullen we zeker krijgen binnen de begroting en dat gaan we bediscussiëren tijdens de begrotingsbehandeling”, zegt Vreedzaam.

UNITEDNEWS

 

 

Facebook Comments Box