GOUDPRODUCTIE ROSEBEL GEDAALD MET 13%

De schermutselingen op de concessie van Iamgold in Brokopondo, met als gevolg tijdelijke verlamming van de goudproductie, zijn direct te merken in de kwartaal-en jaarcijfers van de multinational.

In het laatste kwartaal van 2019 is er 34 % minder goud door Rosebel geproduceerd ten opzichte van het jaar daarvoor. Dit is het laagste niveau van de afgelopen 3 jaren.

In 2019 produceerde Iamgold ruim 251.000 ounces goud in Brokopondo. Dit droeg bij aan de 710.000 ounces die Iamgold wist te halen uit haar operationele goudmijnen wereldwijd. Ook de productiekosten waren significant hoger in 2019. Dit is bij alle goudmijnen van de multinational het geval, maar Rosebel spant toch de kroon.

De nieuwe operaties in het district Saramacca leverden een enorme bijdrage aan het op peil houden van de goudwinning, aangezien de exploitatiegebieden in Brokopondo steeds duurder worden om te produceren. Dit drukt zwaar op de concurrentiepositie van het bedrijf. Er wordt veel geïnvesteerd in de twee mijngebieden in Saramacca en de verwachting is dat zij de komende twee jaren verantwoordelijk zullen zijn voor de geplande productieverhoging in Suriname. De weg die naar de raffinaderij in Brokopondo leidt zal medio dit jaar volledig opgeleverd zijn.

De projecties voor 2020 zien er goed uit. Iamgold hoopt dit jaar ongeveer 255.000 ounces goud te produceren in Brokopondo en Saramacca.

Het beleid voor de komende vijf jaren wordt uitgezet met als voorzichtige target om tegen 2021 naar 320.000 ounces te gaan.  

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box