GOUDPRODUCTIE ROSEBEL GENORMALISEERD

De mijnactiviteiten en goudproductie te Rosebel zijn maandag weer opgevoerd. Gaandeweg de week zullen de operaties in Brokopondo volledig genormaliseerd moeten zijn. Dit komt na topoverleg tussen president Desi Bouterse en Steve Letwin, CEO van goudmultinational Iamgold. Letwin kwam speciaal naar Suriname om met Bouterse in conclaaf te treden over de verlamming van Rosebel.

Het meest brandend vraagstuk was de veiligheid in het gebied rondom Koffiekamp. Het bedrijf heeft genoeg van illegale goudzoekers die de mijnen binnen sluipen en voor een zeer onveilige situatie zorgen door in de pit te springen terwijl er dynamiet wordt afgeschoten. Hen aanspreken resulteert bijna altijd in ruzie en vechtpartijen. Tijdens het laatste incident, bijna een maand geleden, viel er zelfs een dode.

Bouterse en Letwin zijn overeen gekomen om de doorstart van de mijnbouwactiviteiten te hervatten onder voorbehoud dat de veiligheid van de werknemers gegarandeerd is. De CEO van Iamgold ging ook om de tafel met de vakbond bij Rosebel. Alle partijen kwamen tot de conclusie dat de operaties genormaliseerd moeten worden, omdat er momenteel alleen verliezers zijn.

Het terugbrengen van de operaties naar een laag pitje is niet ongemerkt voorbij gegaan; Iamgold stelde vorige week haar productievooruitzichten voor 2019 naar beneden bij. Het gaat om een verschil van bijna 50 duizend ounces.

UNITEDNEWS

 

Facebook Comments Box