GRASSALCO VOELT ZICH BENADEELD MET INKOMSTEN

Foto: Directeur van Grassalco NV, Wensley Rozenhout

De directeur van Grassalco NV, Wensley Rozenhout, is de mening toegedaan dat het Kabinet Bouterse-Adhin het goede niet voor had met het staatsbedrijf.

Hij zegt dit op basis van een resolutie geslagen door de toenmalige minister van Financiën, Gillmore Hoefdraad. In de resolutie zou zijn opgenomen dat Iamgold goud mag mijnen in concessiegebieden van Grassalco. De winstdeling komt niet Grassalco ten goede, maar wordt in de staatskas gestort. Hierdoor loopt Grassalco als bedrijf cruciale inkomsten mis.

 De resolutie is ook nog door de Raad van Ministers (RvM) goedgekeurd. “Het is het zo vastgesteld en tot wet verheven in ons parlement, dat Grassalco uit de opbrengsten van Iamgold een bepaald deel uitgekeerd krijgt als royalty”, zegt Rozenhout. Het staatsbedrijf is volgens hem schandelijk benadeeld. Middelen worden voor 15 jaren onttrokken aan Grassalco. “In dezelfde maand oktober 2020, toen ik heb overgenomen, heeft Iamgold 4,9 miljoen US-Dollar overgemaakt naar de Centrale Bank ten behoeve van Grassalco als “trading partner”. Er staat nergens ‘de Staat Suriname, of ‘minister van Financiën’, of ‘Centrale BanK’. Grassalco is de trading partner.”

Dit terwijl het staatsbedrijf in oktober 2020 het bedrag van 117.000 US-Dollars niet kon ophoesten voor het uitbetalen van salarissen. Dat geld is van Grassalco, en nul cent is gegaan naar Grassalco”, zegt Rozenhout. Het beleid is bij aantreden van de nieuwe regering niet gewijzigd. Rozenhout is de mening toegedaan dat de regering die nu aanzit, dit moet corrigeren.

“Men heeft gewoon volstaan met een simpele RvM-vergadering om een resolutie te slaan om het bedrijf op te doeken. Dus hetzelfde wat met Bruynzeel is gebeurd, met SML, heeft men ingezet bij Grassalco”, zegt Rozenhout.

De nieuwe directie van Grassalco kan alleen maar beleidsmaatregelen uitzetten om de bestaanszekerheid van het staatsbedrijf te garanderen. Plannen en actiemodellen voor implementatie worden voor de goede gang van zaken eerst afgestemd met de regering.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box