IMF: “ECONOMIE SURINAME LICHT HERSTELLENDE”

Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht dat de groei van de Surinaamse economie het komend jaar 0,8 procent zal zijn. Hiermee komt de Surinaamse economie in rustig vaarwater. Na 2018 zal de groei verder toenemen. Dit jaar zal Suriname echter nog even moeten doorbijten omdat de economische terugval -1,2 procent is.

Toch is er sprake van een grote inhaalslag. De groei was in 2016 nog -10,5 procent. Volgens het IMF heeft de crisis enkele cruciale tekortkomingen in het financieel beleid blootgelegd. Dit geldt ook voor Trinidad and Tobago die voor een goed deel van haar economie afhankelijk is van de olie-export. Vanwege de grote daling van de wereldmarktprijs hebben de economieën van Suriname en Trinidad rake klappen moeten incasseren.

Volgens minister Gillmore Hoefdraad van Financiën zijn de tekortkomingen in de staatshuishouding in beeld gebracht en aangepakt. Hij geeft de garantie dat een crisis, zoals die Suriname de afgelopen drie jaren heeft getroffen, nooit meer een dergelijke impact zal hebben op de economie. Er zijn maatregelen getroffen zoals de instelling van het Spaar- en Stabilisatiefonds dat rond het jaar 2023 minimaal USD 200 miljoen zal moeten bedragen. Ook zijn er hervormingen doorgevoerd in het belastingsysteem en het fiscaal beleid. In de pijplijn zijn er nog een aantal inkomstenverhogende maatregelen zoals de Belasting Toegevoegde Waarde (BTW) die de staatskas in 2018 met 2,5 % van het Bruto Binnenlands product (BBP) moet spekken. De bezuinigingen binnen de overheid gaan volgens Hoefdraad onverkort door en zal een prudent beleid gehandhaafd blijven ongeacht de goede economische perspectieven.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box