MEER GELD VOOR MINISTERIES OP STAATSBEGROTING 2023
Om de vele vraagstukken de samenleving rakende op te lossen, is het hebben van de nodige middelen doorslaggevend.
Een snelle behandeling en goedkeuring van de Staatsbegroting 2023 is daarom essentieel om per 1 januari 2023 van wal te kunnen steken. De bal ligt bij De Nationale Assemblee (DNA) om binnen 2 maanden een aanvang te maken met de behandeling en goedkeuring van de ontwerpwetstaatsbegroting.
“Natuurlijk door ons beleid, door ons besparing krijgen we meer financiële ruimte, waardoor straks in die begroting van 2023 er meer ruimte zal zijn om beleid te kunnen uitvoeren”, zegt president Chan Santokhi. Het staatshoofd benadrukt dat er niet vergeten moet worden dat de staat uit een diepe financiële dal moest klimmen na 2020. Verschillende crises hebben ook invloed gehad op de huidige situatie in het land. De regering stelt binnen haar mogelijkheden die te tackelen.
Verschillende ministeries kunnen niet naar tevredenheid uit de verf komen om brandende issues op te lossen, waaronder de ministeries van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC), Justitie en Politie (JusPoL), Volksgezondheid, Openbare Werken (OW) en Ondernemerschap Technologische Innovatie (EZOTI).
De staatsbegroting 2023 zal meer armslag geven aan het uitvoeren van de broodnodige projecten.
“De begroting, die ingediend wordt op 1 oktober 2022, dat we binnen een maand, binnen twee maanden met de begrotingsbehandeling en voor einde van dit jaar de begroting 2023 moet hebben goedgekeurd, zodat we vanaf 1 januari kunnen werken met de begroting 2023 die ons meer armslag zal geven om beleid te gaan uitvoeren”, zegt Santokhi.
UNITEDNEWS
