MIDDELEN PENSIOENFONDS SURINAME NIET NAAR REGERING
Foto: Directeur Pensioenfonds, Michael Miskin
De middelen die worden aangewend voor de uitkering aan gepensioneerde ambtenaren zijn niet door de regering opgenomen en gebruikt.
Zo reageert een zeer gebelgde directeur van voornoemd pensioenfonds, Michael Miskin, op de valse berichtgeving via Facebook-pagina ‘Mijn Suriname’. De directeur heeft wegens dit fake news maandag aangifte bij de politie gedaan tegen de beheerders van deze pagina wegens smaad, laster en belediging. Volgens ‘Mijn Suriname’ omvat dit “de pensioenen van alle ambtenaren, maar ook de aangesloten particulieren”. Het onderzoek is door bureau Keizerstraat waar de aangifte werd gedaan doorgeleid naar de Digitale Recherche.
Bezorgde gepensioneerde ambtenaren hadden naar verluidt met het fonds contact gemaakt om te informeren of de informatie van Mijn Suriname klopte en of hun pensioengelden nog veilig zijn. Volgens Miskin is het pensioenfonds “in feite slechts een betaalkantoor ”. Hij stelt dat de pensioengelden niet bij het fonds liggen. Elke maand worden de betaallijsten opgesteld en na verwerking door het Cebuma wordt het bedrag dat nodig is voor de uitkering aan Financiën doorgegeven. Pas wanneer het ministerie de middelen heeft overgemaakt kan tot uitbetaling van pensioenen worden overgegaan.
Miskin merkt voorts op dat maandelijk het fonds ongeveer SRD 20 miljoen aan pensioenpremies ontvangt, bij lange na niet genoeg om de totale uitkeringen te dekken.
Maandelijk heeft het Pensioenfonds Suriname curca SRD 70 miljoen nodig voor de uitkeringen. Het verschil van ongeveer SRD 50 miljoen wordt elke maand door Financiën toegelegd, deelt de directeur mee. “Elke maand moet Financiën geld toeleggen zodat we kunnen uitbetalen, want met de pensioenpremies alleen lukt dat niet”, aldus de directeur.
UNITEDNEWS
