NIEUW KANTOOR BUREAU VOOR BURGERZAKEN TE PARA GEOPEND

Het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB) heeft haar dienstverlening uitgebreid met de opening van een nieuw Bureau voor Burgerzaken (BvB) in het district Para te Rijsdijk. Meer dan 10.000 burgers kunnen vanaf woensdag 16 november voor alle burgerzaken gebruikmaken van dit kantoor.

“Annex dit gebouw hebben we ook een trouwzaal voor de mensen van Para, indien ze de intentie hebben om te trouwen”, zegt Nasier Eskak, directeur bij het ministerie van Binnenlandse Zaken (BiZa).

Het parlementslid Jennifer Vreedzaam (NDP) deed het verzoek om toch te kijken dat de dienstverlening verder uitgebreid wordt, waarbij burgers door de afwezigheid van een BvB-kantoor in hun woongebied ook terecht kunnen bij het dichtstbijzijnde BvB-kantoor. “Laat het vergemakkelijken. Als er mensen zijn nu op dit moment, busvervoer naar Paranam en hier, en als mensen dichterbij zijn en iets kunnen doen, laten we die dienstverlening geven”, zegt Vreedzaam.

De minister werd eraan herinnert de ver afgelegen gebieden niet te vergeten, waaronder Bigi Poika en Pikin Saron. “Laten we kijken in de toekomst hoe we deze groep kunnen accommoderen”, zegt parlementslid Ramon Koedemoesoe (ABOP).

Inzake uitbreiding en decentralisatie van de dienstverlening, wil het ministerie van BiZa de vijf niet afgebouwde BvB-kantoren afronden en opleveren in 2023. “De aannemers willen werken, maar zijn een periode niet betaald. Wij gaan met ze praten. Vijf niet afgebouwde panden; dat is kapitaalvernietiging. Op Santodorp hebben we een gebouw die moet worden afgebouwd, te Klaaskreek, Brokopondo. Als we dat kunnen bewerkstelligen, dan hebben we als Binnenlandse Zaken goed werk verricht inzake het uitbreiden en decentraliseren van de dienstverlening”, zegt BiZa-minister Bronto Somohardjo.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box