NIEUWE OFFSHORE BELANGSTELLING VOOR SURINAME | STAATSOLIE ONTVANGT TWEE VOORSTELLEN VOOR SECTOR 3

Bron: OilNow.gy

De belangstelling voor de Surinaamse offshoresector blijft toenemen. Staatsolie Maatschappij Suriname N.V. heeft twee afzonderlijke voorstellen ontvangen voor gebieden in Sector 3: DEMERARA, binnen het Open Acreage-model van het staatsbedrijf.

De voorstellen werden op 6 juli 2026 bekendgemaakt en markeren de tweede open acreage-aankondiging van Staatsolie binnen minder dan drie weken. Het betreft offshoregebieden die beschikbaar zijn voor exploratie buiten een traditionele biedingsronde.

Met de bekendmaking start een periode van 90 dagen waarin andere gekwalificeerde bedrijven concurrerende voorstellen kunnen indienen voor dezelfde gebieden. De indieningsperiode begon op maandag 6 juli 2026 om 10.00 uur GMT-3 en sluit op zondag 4 oktober 2026 om 10.00 uur GMT-3.

De nieuwe aankondiging volgt op een eerder voorstel voor een gebied in Sector 4: DW WEST, dat Staatsolie op 17 juni 2026 bekendmaakte. Ook daar werd een vergelijkbare periode geopend voor mogelijke concurrerende biedingen.

Het Open Acreage-model maakt onderdeel uit van de strategie van Staatsolie om de Surinaamse offshoregebieden actief onder de aandacht te brengen van internationale olie- en gasbedrijven. De procedure biedt ondernemingen de mogelijkheid om zelfstandig interesse te tonen in beschikbare exploratieblokken, zonder te wachten op een nieuwe officiële biedingsronde.

De recente ontwikkelingen vinden plaats tegen de achtergrond van toenemende exploratieactiviteiten in het Guyana-Suriname Basin. Tegelijkertijd werkt Suriname aan de ontwikkeling van zijn eerste grootschalige offshore olieproject: GranMorgu in Block 58.

GranMorgu wordt ontwikkeld door TotalEnergies, APA Corporation en Staatsolie en geldt als een belangrijke stap in de transformatie van Suriname naar een olieproducerend land. De voortgang van het project en de groeiende belangstelling voor nieuwe offshoregebieden versterken de positie van Suriname op de internationale energiemarkt.

UNITEDNEWS|ENERGY

 

 

Facebook Comments Box