NPS NIET TE SPREKEN OVER ETNISCHE SENTIMENTEN ROND WIJZIGING KIESSTELSEL
De voorzitter van de Nationale Partij Suriname (NPS), Gregory Rusland, heeft zich afkeurend geuit over aanvallen op de NPS, betreffende wijziging van het kiesstelsel.
De coalitiepartij is voorstander van de wijziging, maar betreurt het dat bepaalde politieke partijen dit in een etnische sfeer wensen te plaatsen. Rusland benadrukt dat het geenszins de bedoeling is dat de partij macht van binnenlandbewoners wil onttrekken, maar juist een breed gedragen en rechtvaardiger kiessysteem wil hebben. Hij noemde geen specifieke partijen, maar duidelijk was dat hij het over de coalitiepartner ABOP had. Deze partij moet het overwegend hebben van de kiezers in het binnenland.
“Wanneer je in ontwikkeling bent, zal je continue evaluatie moeten plegen. Natuurlijk hoort het erbij, dat wanneer u evalueert, dat u op een gegeven moment ook het systeem zal moeten bijstellen”, zegt Rusland, tijdens de lezing over de uitspraak van het Constitutioneel Hof. De presentatie werd door Hugo Fernandes Mendes in partijcentrum Grun Dyari gehouden.
Rusland voelde zich verplicht om aan te geven dat het onder andere aan de NPS gelegen heeft dat in 1963 er een commissie werd ingesteld, onder leiding van partijgenoot wijlen Frank Essed, dat binnenlandbewoners stemrecht kregen in Suriname.
Aantijgingen vanuit de Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP) uit monde van partijvoorzitter tevens vicepresident Ronnie Brunswijk, dat de NPS het kiessystem wil veranderen om macht te onttrekken uit de mensen van het binnenland, wordt daarom van de tafel geveegd. “Dat is absoluut niet zo, absoluut niet de bedoeling”, benadrukt Rusland.
De NPS zou in haar 75-jarig bestaan een wezenlijke bijdrage hebben geleverd van het onderwijsproces in het binnenland. Ook werd verwezen naar ‘Operation Grasshopper’ die mogelijkheid bood om versnelde ontwikkeling van het binnenland teweeg te kunnen brengen. “Het ligt niet bij de NPS dat bepaalde ontwikkelingen niet goed of volledig tot stand zijn gekomen, want ook wij zijn ontevreden over de positie van het binnenland op dit moment”, benadrukt Rusland.
Hij brengt in herinnering dat de partij niet de oorzaak is geweest van de binnenlandse oorlog, waar vernielingen zijn teweeggebracht. “Laat men de NPS met rust laten”, aldus Rusland.
UNITEDNEWS