NPS REAGEERT GESCHROKKEN OP RARE SPRONGEN PALU

NPS-secretaris Hesdy Pigot

De Nationale Partij Suriname (NPS) reageert op de uitspraken van PALU-topper Jim Hok als zouden er geen afspraken zijn gemaakt met betrekking tot de ALCOA-kwestie. In een persbericht reageert NPS-secretaris Hesdy Pigot op een ingezonden artikel van de PALU:

“De Nationale Partij Suriname (NPS) constateert dat de PALU rare sprongen maakt in de Alcoa-kwestie. Waar er 2 weken geleden in het NPS partijcentrum, Grun Dyari, een vruchtbaar gesprek is geweest met vertegenwoordigers van de politieke partijen NPS, ABOP en DOE met de PALU, schijnt laatstgenoemde politieke organisatie nu plotseling op een ander toon te dansen.

Het is volgens hoofdbestuurslid Hesdy Pigot de PALU geweest die aan de NPS-voorzitter Gregory Rusland heeft gevraagd om de gemaakte fouten in het verleden, sinds de regering Bouterse aanzit, te vergeten en te focussen op het maken van een vuist tegen wat zich nu manifesteert in de Alcoa-kwestie. In het eerste kabinet-Bouterse 2010- 2015 was PALU-voorzitter, Jim Hok, minister van Natuurlijke Hulpbronnen. De gesprekken met de politieke partijen hebben zich niet geconcentreerd op de beleidsfouten die de toenmalige regering heeft gemaakt, maar op het aandragen van oplossingsmodellen anno 2018.

Hok heeft de actie van de NPS, ABOP en DOE omarmd onder aangeven dat het goed is dat partijen vanuit verschillende fronten een standpunt formuleren en die gezamenlijk presenteren aan de regering. Ook met de VHP en PL is er overleg geweest.

Volgens Pigot heeft Hok op de uitdrukkelijke vraag van mede hoofdbestuurslid Roseline Daan van de NPS over de opstelling van de PALU-fractie in parlement gezegd dat de PALU zich schaart achter de zienswijze zoals gepresenteerd is door de heer Rusland. Samen met de overige oppositionele partijen zou er volgens Hok één vuist gemaakt worden in deze nationale kwestie. Hij wilde wel de mogelijkheid behouden voor afstemming met de NDP, wat absoluut geen probleem is, omdat de overige partijen modellen willen behandelen die goed zijn voor Suriname en daarbij moeten alle partijen bij betrokken worden.

Pigot is daarom zeer verbaasd dat een plotselinge aanval wordt geopend op de NPS als zou deze partij alleen handelen.

Hij wijst erop dat de genoemde politieke organisaties eveneens gesprekken hebben gevoerd met functionele groepen, w.o. de vakbeweging, het bedrijfsleven en individuen. Het is de PALU die nu een politieke issue maakt van deze belangrijke nationale kwestie. Pigot: “Palu moet maar bij zichzelf tot inkeer gaan, maar wij laten ons niet afleiden. De afspraak tussen partijen en organisaties is dat zij, onderbouwd met feiten en bewijzen, zich zullen inzetten om alles dat nodig is te doen om het beste voor Suriname uit te halen. De NPS zal zich daarbij ook blijven inzetten voor het nationaal belang”, aldus Pigot”.

UNITEDNEWS

 

 

Facebook Comments Box