ONDERWIJSPROCES VANAF MORGEN GEDEELTELIJK LAM
REGERING MOET AANTONEN DAT ONDERWIJS PRIORITEIT HEEFT
Het onderwijsproces voor zeker het middelbaar onderwijs wordt vanaf morgen lam gelegd. De Bond van Leerraren (BvL) heeft vandaag na eerst een persconferentie te hebben belegd en daarna een persconferentie gesteld dat de regering verantwoordelijk wordt gehouden voor het onderbreken van het onderwijs proces. Als de regering wil dat er normaal onderwijs wordt gegeven, moet die aantonen dat het beleidsgebied nummer één is en dat niet alleen met de mond beleiden”, zegt BvL-voorzitter Wilgo Valies.
De BvL eist dat de regering onmiddellijk weer met het bestuur van de BvL in onderhandeling gaat. Een in 2015 gesloten principe akkoord moet uitgevoerd worden. Deze kwestie speelt al vanaf vorig jaar. Toen heeft de BvL in gesprekken met de regering gedaan gekregen dat die beloofd heeft speciale voorzieningen te treffen voor de leerkrachten. Dit werd uitgesteld en kwam de regering enkele weken terug met andere maatregelen die gelden voor zowel leerkrachten als de rest van de gemeenschap.
Valies zegt echter dat de situatie in het land onhoudbaar is geworden voor de leerkrachten, die zijn structureel achteruit gegaan en verarmd. Voor de totale gemeenschap zou de regering een beter wisselkoers beleid moeten voeren. De maatregelen die de regering enkele weken terug heeft aangekondigd brengen volgens Valies geen verbetering voor de leerkrachten.
UNITEDNEWS/WILFRED LEEUWIN