OOK VREES VOOR WEGGENOMEN APPARATUUR MINISTERIES
Er is op alle ministeries een aanvang gemaakt met inventarisatie van de bezittingen. Alles wordt in beeld gebracht; van computers en meubilair tot en met dienstwagens.
Ook het huidig personeelsbestand wordt tijdens de quick scan meegenomen. De opdracht komt rechtstreeks van vicepresident Ronnie Brunswijk. De ministers moeten hun inventaris overleggen tijdens de vergadering van de Raad van Ministers (RvM). De samenleving zal ook geïnformeerd worden over de bevindingen.
Gevreesd wordt dat er, net als op het Kabinet van de President, ook op de ministeries oneigenlijke handelingen hebben plaatsgevonden, waarbij staatseigendommen zijn weggenomen. Het onderzoek zal dit moeten uitwijzen. Zo goed als zeker is dat de ministeries geconfronteerd worden met een toename aan ambtenaren. Het vorig kabinet heeft in aanloop naar de verkiezingen van 25 mei en daarna, tijdens de demissionaire periode, mensen in overheidsdienst genomen. Tijdens de evaluatie zal moeten blijken om hoeveel nieuwe ambtenaren het gaat, waar zij allemaal zijn ondergebracht en wat hun werkzaamheden precies zijn. Onder de nieuwe groep ambtenaren bevinden zich ook actieve politici, waaronder parlementariërs. Er zijn ook personen in dienst genomen bij parastatale bedrijven waarvan het vermoeden bestaat dat het om enge politieke facilitering gaat.
UNITEDNEWS
