OPEC-DEAL IN GEVAAR
De olieprijzen geven weer wat terrein prijs deze maand. De Amerikaanse olievoorraden veren de laatste weken op waardoor de inspanningen van de Opec ietwat worden teniet gedaan…
Eind 2016 kwamen de Opec-landen dan toch overeen de productie van olie te beperken. Eerst draaiden enkele gesprekken immers op niets uit.
Zelfs niet-leden zoals Rusland beloofden hun steentje bij te dragen. Vanaf januari beperkten de Opec-landen hun productie tot 32,5 miljoen vaten per dag. Rusland en enkele andere niet-opeclanden pompen samen ook 600 000 vaten per dag minder op. De olieprijzen stegen kortstondig door de deal.
In januari 2016 bereikten de olieprijzen trouwens een dieptepunt, onder de 30 dollar per vat. Niet houdbaar voor de meeste olieproducerende landen. Doorheen 2016 trad er herstel op, combinatie van hoop en uiteindelijk realisatie van beperkingen in aanbod, spelers met hoge kosten die wegvielen en daarnaast ook simpelweg een nodig herstel van te fel naar beneden doorgeschoten koersen.
De voordelen van de beperkingen aan aanbodzijde door de Opec komen momenteel in gevaar. Uit stijgende Amerikaanse voorraadscijfers blijkt dat de Amerikaanse schalie-olieproducenten massaal de (beperkte) leegte van de Opec opvullen.
Bovendien moet gezegd dat de nieuwe Amerikaanse president de eigen bedrijven maar al te graag zal steunen met zijn ‘America first’-politiek.
Begin maart noteerde een vat Brent-olie nog rond de 56 dollar per vat, nu maar net boven de 50 dollar. Een vat West Texas Intermediate is gedaald van boven de 53 dollar naar 47 à 48 dollar.
De Amerikaanse olievoorraden afgelopen weken: Op 8 maart werd aangekondigd dat de voorraden fors waren gestegen in de week eindigend op 3 maart. Er kwamen 8,2 miljoen vaten bij tot een totaal van 528,4 miljoen. De week daarop een kleine afname maar vandaag opnieuw een toename voor vorige week met 5 miljoen vaten.
Verder begint er twijfel te onstaan aan het nut van het Opec-akkoord. Saudi-Arabië, het belangrijkste lid houdt zich bovendien sinds februari al niet meer aan de quota.
Verder liet de organisatie van olie-exporterende landen weten dat zowel de productie wereldwijd als de vraag naar olie hoger zullen uitkomen dan eerder gedacht.
Dit is natuurlijk wel goed voor de olietransporteurs, waarvan we er in Brussel met Euronav eentje hebben. Meer olie op de markt en meer vraag hiernaar betekenen meer werk voor de rederij.
Bronnen: Thomas Rubbens, ABM FN, Beursduivel, De Tijd, Bloomberg, CNBC
