PATRICK POUYANNE | NAMIBIË’S OLIEVOORRADEN LIJKEN OP GUYANEES-MODEL

Foto: Patrick Pouyanne, CEO TotalEnergies. | Bron: OilNow.gy

Volgens Patrick Pouyanne, CEO van TotalEnergies, kan Namibië net als Guyana een ware olieboom tegemoet zien.

Sinds begin 2022 hebben TotalEnergies, Shell en Galp Energia met een ongekende slagingskans van 80% flinke olievoorraden voor de kust van Namibië ontdekt.

“We bereiden het land voor om een energieknooppunt voor de regio te worden”, aldus Maggy Shino, de Namibische commissaris voor olie, tegenover Bloomberg. De economie van Namibië zou tegen 2027 mogelijk kunnen verdubbelen of zelfs verdrievoudigen door de toegenomen activiteit. TotalEnergies streeft ernaar om nog dit jaar groen licht te geven voor de eerste ontwikkeling van het Venus-veld.

Bloomberg wijst op de snelle transformatie van Guyana naar ‘s werelds snelst groeiende economie, dankzij de enorme olievondsten van Exxon Mobil. De productie in Guyana zou tegen 2029 kunnen oplopen tot 1,5 miljoen vaten per dag. Namibië kan eenzelfde weg bewandelen.

Pouyanne voorspelt dat er in de Namibische Orange Basin wellicht tot zeven drijvende productie-eenheden operationeel kunnen zijn, met elk een capaciteit van zo’n 180.000 vaten per dag. Echter, hiervoor is eerst een flinke infrastructurele ontwikkeling nodig.

Analist Ian Thom van Wood Mackenzie Ltd. benadrukt dat Namibië uitgebreide infrastructuur nodig heeft om de olieprojecten te ondersteunen. Hij schat de winbare reserves van Namibië op zeven miljard vaten olie-equivalent, een cijfer dat naar verwachting zal stijgen na recente ontdekkingen.

De paden die Guyana en Namibië bewandelen in hun olie-exploratie vertonen overeenkomsten. De reserves van Guyana worden geschat op meer dan 11 miljard vaten olie-equivalent, afkomstig van ruim 30 ontdekkingen in alleen al het Stabroek-blok.

In Namibië werden tot augustus vorig jaar naar schatting eveneens zo’n 30 ontdekkingen gedaan, aldus de National Petroleum Corporation of Namibia (NAMCOR). Deze schatting is gebaseerd op drie vondsten, waarbij de Venus-1X ontdekking van TotalEnergies bijna de helft vertegenwoordigt. De vondsten Graff-X1 en Venus-X1 in Namibië vertonen volgens Westwood Global Energy Group overeenkomsten met het Suriname-Guyana Basin. Echter, door de recente succesvolle exploratie van Galp Energia in januari kan de schatting voor Namibië nog hoger uitvallen.

Guyana en Namibië worden in de komende jaren naar verwachting belangrijke hotspots voor olie-exploratie.

OIL & GAS

 

Facebook Comments Box