POLITIEBOND STELT REGERING ULTIMATUM

De Surinaamse Politiebond (SPB) eist dat de regering de benoeming an Shivanand Ramlall tot commissaris van politie onmiddellijk terugdraait.

Tijdens een algemene vergadering gisteren is een motie aangenomen waarin deze eis is vervat. De vakorgansatie is van oordeel dat de benoeming buiten de gebruikelijke procedures om heeft plaatsgevonden en derhalve “buiten de wet en onrechtmatig is”. Uiterlijk vrijdag (morgen) tien uur ’s morgens krijgt de regering de gelegenheid de benoeming terug te draaien. Behalve dat niet de gebruikelijke procedure is gevolgd, heeft ook de snelheid waarmee de administratieve documenten waaronder de benoemingsbeschikking van Ramlall is afgehandeld, kwaad bloed gezet bij politieambtenaren. De bond eist daarom dat ook de beschikkingen en resoluties van politieagenten die jaren geleden zijn bevorderd maar nog steeds wachten op de officiële papieren in orde worden gemaakt. Met de snelheid waarmee de stukken van Ramlall zijn afgehandeld heeft de regering volgens politieagenten bewezen dat zaken dus snel afgewikkeld kunnen worden.

Begin september werd Ramlall, een oud-politieagent die in 2007 uit het politiekorps ontslag nam, benoemd als directeur van het Directraat Nationale Veiligheid. Tegelijk met die aanstelling werd hij benoemd in de rang van commissaris van politie.

Tijdens een persconferentie gisteren merkte SPB-voorzitter Mielando Atompai op dat VHP-parlementariër Asiskumar Gajadien heeft opgemerkt dat er niets mis is met de benoeming van Ramlall en dat deze niet teruggedraaid hoeft te worden. “De wet is meer dan duidelijk. Als ze het willen, laten ze het doordrukken.

Wanneer de politiebond straks ook zijn wil gaat doordrukken, zullen Gajadien en Ramlall tijdens de jaarrede en op 25 november defilé gaan lopen. Als ze hun politieke wil doordrukken moeten ze straks op alle politiebureaus gaan zitten en werken. Dat ding is geen bacovenwinkel,” aldus de SPB-voorzitter.

Bondssecretaris Revilino Eijk voerde aan dat de SPB niets heeft tegen de persoon Ramlall. “Het gaat om hoe het een en ander zich heeft voltrokken”. Uit onderzoek van het SPB-bestuur zou zijn gebleken dat geen van de geldende regels zijn gevolgd bij de wederindiensttreding van Ramlall tot het korps en zijn aanstelling als commissaris. Zo blijkt de minister van Justitie en Politie geen enkele voordracht tot benoeming te hebben gedaan zoals staat in de resolutie. Ook de korpschef die in dit traject een bepaalde rol te vervullen heeft en formeel naar de autoriteiten toe een voorstel tot benoeming doet is niet gekend en derhalve niet betrokken geweest bij deze zaak. Het traject zoals vastgelegd in het Reglement Algemene Politie. Ook is nimmer tijdens een regeringsvergadering het besluit om Ramlall te benoemen goedgekeurd, meent het SPB-bestuur. De benoemingsresolutie is gebaseerd op zaken die niet bestaan, werd aangevoerd tijdens de persconferentie.

De bondsleden eisen dat nu ook hun zaken versneld worden geregeld. Zij willen uiterlijk morgen hun benoemingsbeschikkingen en resoluties hebben. Verder wordt geëist dat bij toekomstige bevorderingen alle documenten die daarmee gepaard gaan in orde en beschikbaar moeten zijn voor de belanghebbenden. “Dat wil zeggen dat wanneer ik vandaag bevorderd moet worden, ik gelijk mijn beschikking of resolutie in mijn hand heb.” Morgen wordt afhankelijk van het besluit van de regering in deze kwestie tijdens de voortzetting van de ALV door de SPB bepaald welke vervolgstappen zullen worden genomen.

UNITEDNEWS

 

 

Facebook Comments Box