PRESIDENT SANTOKHI: ‘GEEN ANDERE KEUS DAN MOEILIJKE BESLUITEN TE NEMEN’

Om de scheef gegroeide economie te herstellen heeft de regering geen andere keus dan moeilijke besluiten te nemen en maatregelen te treffen.

Het beleid voor structureel herstel van de economie zal dit jaar dus ook worden voortgezet, zei de president maandag in het parlement bij de voortzetting van de begrotingsbehandeling 2023. Het is volgens de regeringsleider van cruciaal belang om efficiëntie in de structuur van de economie te brengen.

Hij voerde aan dat het productievermogen en de verdiencapaciteit opgevoerd zullen worden. “Er moet efficiëntie komen in de structuur van de staatsfinanciën. Met andere woorden, de tering naar de nering zetten. We kunnen niet meer uitgeven dan we daadwerkelijk verdienen”, aldus het staatshoofd. Een reële economie opbouwen is volgens president Santokhi enorm belangrijk. Hij onderkent dat dit geen makkelijke opgave is. “Het is politiek en maatschappelijk onplezierig.”

De president heeft de uitbreiding van het sociaal programma opnieuw onder aandacht van het parlement gebracht. Deze uitbreiding zal geschieden op basis van vastgestelde inkomenscriteria en geldt als additionele financiële ondersteuning aan personen die dat nodig hebben. President Santokhi heeft benadrukt dat 2023 zal staan in het teken van intensieve verbetering van de leefbaarheid. “De regering zal in verhoogd tempo uitvoering geven aan de geïdentificeerde ontwikkelingsprojecten.”

UNITEDNEWS

 

Facebook Comments Box