PRESIDENT ZAL VES EN C-47 APART BENADEREN VOOR OVERLEG
De Vereniging van Economisten in Suriname (VES) en de Vakcentrale C-47 hebben niet geanticipeerd aan de voorgesprekken in het kader van het voorgenomen nationaal dialoog van de regering.
President Chan Santokhi acht het echter belangrijk dat er alsnog besprekingen met de VES en C-47 wordt gesproken. Hij zal een poging wagen om hen apart alsnog op kantoor te ontvangen.
De VES en C-47 hebben er echter niet veel zin in. De organisaties beschouwen dit als tijdverlies en herhaling van reeds besproken zaken uit een situatie te geraken dat nog slechter is dan daarvoor. “Ze zijn gewoon ervanuit gegaan dat ze uitgenodigd waren om over lopende zaken te praten. En beiden zeggen; ja, maar we hebben onze inzichten en eisen al gepresenteerd. Nee, dit is nu een andere tijdfase”, zegt Santokhi.
De president duidt aan dat 17 februari het keerpunt is van het regeerbeleid. De besprekingen die momenteel gevoerd worden met organisaties zijn slechts een vooroverleg om te komen tot een algemeen gestructureerd en geïnstitutionaliseerd nationale dialoog. Uit de voorfase zal er een duidelijke agenda worden opgemaakt met verschillende thema’s, dat gekoppeld zal zijn aan een tijdlijn. “Dat is mijn zienswijze, maar ik luister ook naar de zienswijze van de verschillende organisaties.
Dan gaan we dat samen uitvoeren, waarbij de verschillende organisaties kunnen aangeven wat hun rol daarbij kan zijn”, legt de president uit.
Santokhi zegt blij te zijn dat vele organisaties hebben gereageerd op de uitnodiging voor het vooroverleg. Hij benadrukt dat de medewerking van eenieder noodzakelijk is om het land zodanig in te richten dat er meer tevredenheid en ontwikkeling komt.
UNITEDNEWS
