PRIVATE SECTOR ZET ZINNEN OP ‘OUD’ GEBOUW BELASTINGDIENST

Het gebouw waarin de Belastingdienst momenteel gehuisvest leent zich, vanwege de strategische ligging in de binnenstad, goed voor commerciële activiteiten voor de private sector.

Nu het gewezen ambassadegebouw van de VS is gekocht als nieuwe huisvesting is de kans groot dat het pand aan de van Sommelsdijckstraat ter beschikking wordt gesteld van het ondernemerschap en het uitgaansleven in Paramaribo. Volgens minister Gillmore Hoefdraad van Financiën is veel interesse vanuit de private sector getoond voor het pand. Als het van hem afhangt, wordt het pand gauw ter beschikking gesteld van ondernemers die daarin interesse hebben en zich er raad mee weten.

Verkoop van het pand is echter nog niet aan de orde.

Ook zullen geïnteresseerden nog enige tijd moeten wachten, omdat er nog een hoop werk te doen is aan de nieuwe huisvesting aan de Dr Sophie Redmondstraat. Er moet een ingenieursbureau aan te pas komen om het nieuw onderkomen van binnen dusdanig aan te passen om als kantoorplek te dienen conform de wensen van de Belastingdienst.

Zo goed als zeker is dat de regering, die in ieder geval aanzit tot 25 mei volgend jaar, gemeend heeft om het beleidscentrum van het land te verplaatsen naar buiten de stadsdrukte. Het huidig onderkomen van de Belastingdienst ligt op een zeer strategische locatie voor andere doeleinden.

“Het is nog steeds in handen van de regering, maar u weet dat het idee is dat wij zoveel als mogelijk uit het uitgangscentrum gaan”, legt minister Hoefdraad uit.

“Er is heel veel belangstelling van de private sector. Ik hoop dat we ons snel daarover kunnen buigen dat wanneer de verhuizing heeft plaatsgevonden, er een goeie plek hiervoor gevonden kan worden of voor de Staat of richting de private sector. Als het aan mij ligt, moet de regering zoveel mogelijk uit het uitgangscentrum, want de private sector kan daar goed in bewegen”, aldus Hoefdraad.

UNITEDNEWS

 

 

 

Facebook Comments Box