REGERING BOOS OVER MISDAAD-SERIE SURINAME OP NETFLIX

De regering van Suriname is boos over het voornemen van filmbedrijf Netflix-Korea om binnenkort een misdaadserie te lanceren met de naam “Suriname”, waarbij het verhaal ook draait rond een drugsbaron in Suriname.

Volgens minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) heeft Suriname de negatieve publiciteit in deze cruciale fase van haar ontwikkeling niet nodig. De procureur-generaal (pg) is aangeschreven om deze zaak te onderzoeken en na te gaan wat er gedaan kan worden om de misdaadserie tegen te houden.

Tegelijkertijd is er ook een diplomatieke nota naar de regering van Zuid-Korea gestuurd om haar invloed aan te wenden om Netflix-Korea op andere gedachten te brengen.

“Per schrijven is er een verzoek gericht aan de pg om een onderzoek in te stellen tegen Netflix-Korea, aangezien de Openbare Orde en het Openbaar Gezag in het geding is gekomen, vanwege de inhoud van deze film. Netflix-Korea wordt aangeschreven. Een Diplomatieke Nota wordt gericht aan de regering van de republiek Zuid-Korea om deze aangelegenheid aan de orde te stellen”, zegt minister Ramdin.

Volgens Netflix-Korea is “Suriname” is een drama over een normale zakenman die terecht komt bij een geheime operatie van de Nationale Inlichtingendienst die een Koreaanse drugskoning moet uitschakelen. De drugsbaron opereert in Suriname. De film is voor een deel gebaseerd op een waargebeurd verhaal. De hoofdpersonage, Ha Jung Woo, zal de hoofdrol spelen als Kang In Goo, die een bedrijf start in Suriname in de hoop rijk te worden, maar uiteindelijk verstrikt raakt in een wereld van illegale drugs. Hwang Jung Min zal meespelen als Jeon Yo Hwan, de drugskoning die de ondergrondse wereld van Suriname beheerst.

Park Hae Soo speelt Choi Chang Ho, de teamleider van de Americas branche van de Nationale Inlichtingendienst, die Kang In Goo rekruteert in zijn plan om Jeon Yo Hwan uit te schakelen. Jo Woo Jin speelt Byun Gi Tae, een geboren en getogen Koreaan uit China, die Jeon Yo Hwan’s rechterhand is en al zijn vuile zaakjes regelt. Yoo Yeon Seok speelt David Park, een advocaat die Jeon Yo Hwan adviseert en fungeert als het brein van het misdaadsyndicaat.

De regisseur achter deze serie is de Zuid-Koreaan, Yoon Jong Bin. De genoemde acteurs zijn tevens ook afkomstig uit Zuid-Korea.

UNITEDNEWS

 

Facebook Comments Box