REGERING OPENT IN 2018 SPORTFONDS VOOR TOPSPORT
De regering zal volgens waarnemend president Ashwin Adhin in haar komend beleid bijzondere aandacht besteden aan topsport in Suriname.
Er zal dan ook een speciaal sportfonds in het leven worden geroepen. Er komt een ‘Sportfonds Topsport in Suriname’. Waarnemend president Ashwin Adhin zei dat vrijdag tijdens het uitspreken van de jaarrede in De Nationale Assemblee. De regering zal volgens hem “bijzondere beleidsaandacht” besteden aan topsport in Suriname. Volgens Adhin heeft het behalen van prestaties door topsporters op internationaal niveau een behoorlijke diplomatieke betekenis en dat geldt dus ook voor Suriname.
De regering is blij met de bijdrage die door het bedrijfsleven wordt geleverd aan het ontwikkelen van sport in het algemeen in Suriname, maar vind toch dat het een regeerverantwoordelijkheid is die speciale aandacht nodig heeft.
Om het fonds op te zetten zal de regering vanuit de winsten van parastatale bedrijven gelden toevoegen aan het fonds. Het fonds zal heten ‘Sportfonds topsport in Suriname.
Eerder is een soortgelijk sportfonds gefinancierd uit de winsten van Staatsolie n.v. hiermee zijn voor algemene sporten tientallen projecten gefinancierd.
Surinaamse topsporten die in het buitenland voor Suriname uitkomen hebben de afgelopen jaren enorm veel problemen ondervonden, hoe zich te verzekeren van hun persoonlijke behoeften en hoe te voorzien in de professionele zaken om de sport te kunnen blijven uitoefenen. Ook sportbonden en ouders van topsporters hebben vaker aan de bel getrokken en ervoor gepleit dat er een speciaal fonds komt. Het onderhoud en de kosten voor topsporters in het buitenland kost al snel tussen de USD 10.000 tot USD 15.000 per maand.
UNITEDNEWS|WILFRED LEEUWIN

