SANTOKHI ENIGE POLITICUS DIE SURINAAMSE DIASPORA NAUW WIL BETREKKEN BIJ ONTWIKKELING SURINAME
Diaspora Oorkonde voor Santokhi
Zijn grote actieve betrokkenheid bij de verbroedering van de Surinaamse gemeenschap en van de Surinamers in diaspora, zijn uitgesproken mening over de toekomstige ontwikkeling van het diasporabeleid en het actief betrekken van de Surinaamse diaspora bij de ontwikkeling van Suriname. Dit zijn enkele van de hoofdredenen voor Stichting Satya Dharma om de eerste “Diaspora Oorkonde 2016 ” aan de politicus Chandrikapersad Santokhi te overhandigen. De uitreiking heeft plaatsgevonden in de Schaperkamer in het gebouw van de Tweede Kamer.

Ramon Ramsodit (president Satya Dharma), Harry van Bommel (ambassadeur Satya Dharma) Ram Rambaratsingh (adviseur van Satya Dharma) Rajindre Khargi en Robby Makka waren bij de overhandiging aanwezig.
Volgens Rambaratsingh is Santokhi de enige politicus die zowel in woorden als in daden steeds weer aantoont de Surinaamse diaspora nauw te willen betrekken bij de ontwikkeling van Suriname. “Santokhi heeft zijn hand uitgereikt naar de Surinamers in de diaspora”, zegt Rambaratsingh.
Volgens Ramsodit is het de eerste keer dat Satya Dharma zo’n oorkonde uitreikt. De bedoeling is om zulks jaarlijks te doen. Het is bovendien de eerste keer dat een Surinaamse politicus in het gebouw van de Tweede Kamer een oorkonde of een award uitgereikt krijgt. “Santokhi heeft de diaspora steeds op de agenda weten te plaatsen”, stelt Ramsodit. Santokhi kreeg de oorkonde uit handen van Tweede Kamerlid Harry van Bommel die al twintig jaar samenwerkt met de Surinaamse gemeenschap in Nederland en Suriname.
Hij kent Santokhi nog uit de tijd dat deze minister van Justitie was. “De Surinaamse gemeenschap in Nederland kent vele talenten en een grote betrokkenheid bij Suriname. Als deze via actief en structureel diasporabeleid bij de ontwikkeling van Suriname wordt ingezet, is dat goed voor onze beide landen. Santokhi speelt daarbij een belangrijke rol en als ik persoonlijk een steentje kan bijdragen dan doe ik dat graag” aldus Van Bommel.
Santokhi heeft eerder in Nederland de Kenniskring Nederland- Suriname award (2011) en de Mahatma Gandhi award (2012) ontvangen van Stichting Hum Hai Hindustani. Beide awards zijn uitgereikt vanwege de bijzondere aandacht die hij geeft aan de Surinaamse diaspora en bij het ontwikkelen van een diasporabeleid.
PERSBERICHT
