SANTOKHI: INHEEMSEN ZIJN BEWAKERS VAN ONS TROPISCH REGENWOUD

President Chan Santokhi heeft in het kader van Dag der Inheemsen belooft dat er alles aan gedaan wordt om het grondenrechtenvraagstuk op te lossen.

De inheemsen zullen daarbij meer zekerheden hebben in hun bestaansrecht en bescherming van woon- en leefgebieden tegen externe factoren. “Laten we ervoor zorgen dat onze inheemse broeders en zusters niet achterblijven bij het nastreven van duurzame ontwikkelingsdoelen. Inheemsen hebben eeuwenoude wijsheid om in harmonie te leven met de natuur. Ze zijn één met de natuur en ze hebben een vrede met de natuur. De Inheemsen zijn de bewakers van ons tropisch regenwoud. Het gaat om diepe culturele, spirituele en historische relaties met de natuur”, zegt het staatshoofd.

Hij benadrukt nogmaals dat het grondenrechtenvraagstuk prioriteit geniet van zijn kabinet. De regering blijft primair verantwoordelijk voor de bescherming van de grondenrechten van de Inheemse volkeren. Het toekennen van grondenrechten aan de inheemsen is reeds jaren een actueel onderwerp.

Om te komen tot een effectieve uitvoering van de grondenrechten, heeft de regering vorig jaar een “Presidentiële Commissie Grondrechten” geïnstalleerd om regelgeving te finaliseren met betrekking tot het grondrechtenvraagstuk.

“Het grondenrechtenvraagstuk is een zeer complexe materie die met de nodige zorgvuldigheid voorbereid moet worden naar tevredenheid van alle partijen. En met trots kan ik vandaag zeggen, dat de “Presidentiële Commissie Grondrechten”, de Wet Collectieve Rechten Inheemse en Tribale Volken”, gefinaliseerd heeft. Deze wet is goedgekeurd in de Raad van Ministers en is op 15 juni 2021 aangeboden aan De Nationale Assemblee, die verder in dialoog zal treden met alle relevante organisaties een groepen, ook de Inheemsen, om de wet behandel klaar te maken”, deelt de president mee. “Hebt u vertrouwen en hoop in deze regering. We zullen altijd in dialoog treden met de inheemsen om tot een adequate oplossing te komen van het grondrechtenvraagstuk”, aldus het staatshoofd op 9 augustus, de Dag der Inheemsen.

UNITEDNEWS

 

 

Facebook Comments Box