SANTOKHI MAG OOK PROTESTEN IN NEDERLAND VERWACHTEN

President Chan Santokhi is zondag voor een week naar Nederland vertrokken. Het gaat om een werkbezoek, waarbij er ook een inleiding zal worden gehouden op de Anton de Kom-Lezing.

Daar mag hij rekenen op protest van de Communistische Jongeren Beweging (CJB), een vertakking van de Nieuwe Communistische Partij van Nederland (NCPN).

Volgens CJB heeft Santokhi geen recht van praten op de lezing, omdat zijn idealen haaks staan tegenover die van Anton de Kom die een communist was. De CJB heeft zaterdag inspanningen gepleegd om de toespraak van de Surinaamse president te boycotten. Er worden echter grote vraagtekens geplaatst bij het protest van de CJB. De houding jegens Santokhi wordt door tegenhangers in verband gebracht met bedekte etnische sentimenten jegens de Surinaamse president vanwege zijn hindostaanse komaf.

Volgens de CJB is de missie echter gericht tegen de VHP, de politieke partij van Santokhi. De partij zou volgens de CJB tegen de onafhankelijkheid van Suriname zijn, en zich niet als bondgenoot van de werkende klasse in Suriname opstellen.

Kan een afbeelding zijn van een of meer mensen en de tekst 'communistische jongerenbeweging vannederland "IK WIL MET JULLIE STRIJDEN TEGEN HET IMPERIALISME DAT DE VIJAND IS VAN BLANKE EN BRUINE ARBEIDERS" -ANTON DE KOM'

Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken reist mee met het staatshoofd. Hij betreurt de geplande demonstratie. “Het is jammer, maar het is een recht. Dat zullen we altijd respecteren. Men mag demonstreren en men mag een opinie hebben, maar men moet ook, in mijn ogen, toch wel het groter belang van Suriname in de gaten houden”, zegt de buitenlandsminister. “Af en toe heb ik het gevoel dat men daar heel eng over nadenkt, en zich zodanig presenteert. Maar nogmaals, dat is niet een probleem. Het is goed om te vernemen hoe anderen denken”, zegt Ramdin.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box