SANTOKHI MET KLEINE DELEGATIE NAAR NEDERLAND

Het presidentieel werkbezoek aan Nederland zal uit een relatief kleine delegatie bestaan. Met het staatshoofd reizen mee de ministers van Financiën en Planning, Justitie en Politie, Buitenlandse Zaken International Business en Internationale samenwerking en Volksgezondheid.

De minister van Landbouw Veeteelt en Visserij vertoeft reeds in Nederland en zal zich bij de delegatie voegen. Alleen noodzakelijke veiligheids- en protocolmedewerkers reizen mee naar Nederland. Volgens buitenlandsminister Albert Ramdin is getracht om de delegatie zo klein en functioneel mogelijk te houden.

De delegatie vertrekt op 5 september en blijft tot 12 september in Nederland. In het voormalig moederland zal de president een onderhoud hebben met premier Mark Rutte. Nadien is een ontmoeting met de diasporagemeenschap op schema, om met hen van gedachten te wisselen over de bijdrage die zij zouden kunnen leveren aan de ontwikkeling van Suriname. “Ik wil ook benadrukken dat geen enkele minister delegatieleden meeneemt, wat voorheen vaak gebeurde dat de minister 2 tot 3 mensen meenam. Dat gebeurt niet. Grappenderwijs zeg ik altijd: de ministers moeten hun eigen pen, potlood en papier meenemen. Dus dat creëert ook een stukje bezuiniging”, zegt Ramdin.

Hoeveel de trip naar Nederland precies zal kosten kan nu nog niet bepaald worden. Het gaat naar zeggen van Ramdin in ieder geval om enkele tienduizenden Euro’s.

“Wij hebben de delegatie zo functioneel mogelijk gehouden op basis van de agenda die er is. President Santokhi is, wat dat betreft, erg scherp”, zegt Ramdin.

De dienstreis wordt omschreven als een werkbezoek, en niet als staatsbezoek.

UNITEDNEWS

 

Facebook Comments Box