SDG’S OP SPEELSE WIJZE BIJGEBRACHT

Afgelopen dinsdag organiseerde The SURstainable Foundation een sustainability sessie over olie en duurzame ontwikkeling in Suriname te Clevia Park. De sessie werd georganiseerd in samenwerking met de 2030 Hub Caribbean Foundation uit Curaçao.

De sessie werd bijgewoond door vertegenwoordigers van de overheid, het bedrijfsleven, niet-gouvernementele organisaties, onderwijsinstellingen en de jeugd. Aan de hand van de Sustainable Development Goals van de Verenigde Naties is tijdens deze sessie op interactieve en innovatieve wijze aan de slag gegaan met thema’s rondom ontwikkeling en duurzaamheid, de vertaling daarvan naar de situatie in Suriname en zijn concrete acties geïdentificeerd.

Gail Meyer(zie foto boven) van The SURstainable Foundation geeft aan dat de sustainability sessie draait om de 2030 SDG Game, een innovatieve en speelse manier om invulling te geven aan de Sustainable Development Goals (SDG’s). De uitkomsten van de sessie kunnen onder andere worden gebruikt voor de Voluntary National Review die Suriname later dit jaar zal indienen bij de Verenigde Naties over de voortgang van de uitvoering van SDG’s in Suriname.

Met de vondst van olievoorraden staat Suriname aan de vooravond van een nieuwe fase in haar economische ontwikkeling. De SDG’s kunnen helpen om te garanderen dat de ontwikkeling niet alleen economisch en voor een kleine groep is, maar ook leidt tot brede sociaal-maatschappelijke ontwikkeling en voldoende aandacht voor de gevolgen van klimaatverandering. ‘De Surinaamse samenleving moet er uiteindelijk eerlijker en duurzamer op worden’, betoogt Iwan Zunder.

Tijdens de Sustainability Sessie zijn stakeholders op interactieve, vernieuwende en speelse wijze met elkaar in gesprek gegaan over duurzaamheid. Iwan Zunder, woonachtig op Curaçao en directeur van de 2030 HUB Caribbean Foundation, maakt hiervoor gebruik van de 2030 SDG Game. Dit spel is ontwikkeld in Japan en laat de deelnemers ontdekken waarom de wereld de SDG’s nu nodig heeft en laat ze ervaren wat de mogelijkheden zijn die de SDG’s bieden.

De ervaringen van de SDG Game zijn tijdens de action dialogue vertaald naar kleine, concrete acties. “In de sessie worden heel bewust mensen met verschillende achtergronden bij elkaar gezet, dat is belangrijk vanuit inclusiviteit en draagt ook bij aan het draagvlak voor oplossingen. De jongeren zijn de stem van de toekomst in de sessie”, benadrukt de heer Zunder, “zij brengen vaak een andere zienswijze en innovatieve ideeën en oplossingen in.”

De sustainability sessie kende een sterk deelnemersveld, met vertegenwoordigers van staatsorganen, ministeries en de top van het Surinaamse bedrijfsleven. De deelnemers gaven aan dat zij het zeer zinvol vonden om in deze samenstelling met elkaar in gesprek te gaan. De sessie heeft verrassende nieuwe inzichten opgeleverd en concrete acties die geïntegreerd kunnen worden in een Surinaamse aanpak.

De participanten waren gegrepen door de manier waarop The SURstainable Foundation en de 2030 HUB Caribbean Foundation een bijdrage hebben geleverd aan het inzicht, dat de SDG’s over complexe problemen gaan, maar dat met samenwerking en door kleine acties, veranderingen gerealiseerd kunnen worden. Tijdens de afsluitende inventarisatie bleek dat er al een heleboel initiatieven bestaan die aan elkaar gekoppeld kunnen worden voor een groter effect.

Beide stichtingen spreken de hoop uit dat met deze sustainability sessie de basis is gelegd voor een duurzame samenwerking, een breder programma en een bredere discussie over de SDG’s, het mobiliseren van de stakeholders en faciliteren van samenwerking. “Maar als ik zie hoeveel deelnemers aanwezig waren en hoeveel kleine en grote sponsoren bereid waren deze sessie te ondersteunen, verwacht ik dat een vervolg kansrijk is”, sluit mevrouw Meyer af.

Persbericht|Surstainable

Facebook Comments Box