SOCIALE PARTNERS VERLICHTEN BELASTING DRUK OP LOONTREKKERS. LOON TOT SRD 4.000 EN VAKANTIEGELD TOT SRD 6.526 VRIJ

Foto: Fiscalist Roy Reiger

De regering heeft samen met de vakbeweging en het bedrijfsleven het akkoord bereikt om de belastingdruk op de loontrekker lichter te maken. In het pas bereikte akkoord ofwel het tripartiet akkoord wordt de vrije grens voor het loon opgetrokken van SRD220,- naar SRD 4.000  opgetrokken.

De vrije grens van het vakantiegeld wordt opgetrokken naar SRD 6.526. In de algemene nieuwe vrije belastinggrens is ook de heffingskorting van SRD 750,-  meegenomen. Deze korting wordt bij het berekenen van de loonbelasting eerst afgetrokken en niet belast. Belastingdeskundige, fiscalist Roy Reiger heeft op uitnodiging van vakcentrale C-47 de lidbonden hierover geïnformeerd in het gebouw van de SPA.

Reiger die opmerkelijk een vrij eenvoudige, transparante maar ook eerlijke presentatie heeft verzorgd, zegt dat er alom verwarring, onduidelijkheid en veel onbegrip heerst over de getroffen belastingmaatregelen, simpelweg omdat die niet goed worden uitgelegd. :Er zijn veel goede dingen die worden gedaan maar de communicatie laat te wensen over”. Hij adviseert alle werknemers om via hun vakorganisatie een persoonlijke brief af te dwingen van de werkgever over soortgelijke belastingmaatregelen, waarbij precies en duidelijk wordt uitgelegd welke impact het heeft op de werknemer en waar die financieel aan toe is.

De nieuwe belastingvrije grens op vakantiegeld van SRD 6.526 is opgetrokken uit de belastingvrije grens die nu naar SRD 4.000. Tot aan de belastingvrije grens van SRD 4000 wil niet zeggen dat de werknemer ook werkelijk dit bedrag krijgt. Hiervan wordt wel de AOV-premie en eventueel ziektekostenregeling die verplicht zijn afgetrokken. Bij deze grens wordt wel het volledig bedrag van SRD 4000 als vakantiegeld uitbetaald.

Een van de vele misvattingen is onder andere dat vakantiegeld bij de overheid boven de belastingvrije grens volledig belast is. In het voorbeeld van Reiger zal bij een vakantietoelage op een loon van SRD 7. 000, daarvan eerst de belastingvrije grens van SRD 6.526  worden afgetrokken. de werknemer betaald slechts belasting op het restant bedrag van het vakantiegeld, wat neerkomt op iets meer dan SRD 100 aan belasting.

Reiger zegt dat vaak genoeg de loonslips onduidelijk zijn en ook niet kloppen Je ziet vaak dat mensen ontevreden zijn, maar dat komt omdat men de dingen niet goed uitlegt.

Wat is het voordeel en hoe moet je ertegen aankijken. Dus niet alleen kijken naar het bedrag en zeggen mi gado a moni smara, maar u moet het in verhouding bekijken. Reiger geeft het simpele voorbeeld dat wanneer je ergens SRD 200  voor betaald en nu SRD 100,  het product de helft goedkoper is geworden.Op zich is een SRD100  inderdaad niet veel geld, maar het ziet er anders uit wanneer je ernaar kijkt en zegt ik betaal nu maar de helft van de prijs.

Volgens Reiger is de doorsnee loontrekker zich er niet van bewust dat er nu al voordeel is aan het belastingsysteem. Dit komt door slechte communicatie. De nieuwe belasting maatregel gaat in in januari van het volgend jaar. Anderzijds zegt Reiger dat dit puur een belasting maatregel is en dat de werknemer ook nog kijkt naar de gestegen prijzen voor levensonderhoud. Echter is dat iets voor de vakbeweging om over te praten met de regering. De fiscalist is in zijn presentatie ook ingegaan op de belasting toegevoegde waarde die het volgend jaar zal worden ingevoerd.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box