ST.VINCENTIUSZIEKNHUIS SLUIT S.E.H. EN OPENT SPOEDPOST
De Spoedeisende Hulp van het St. Vincentius Ziekenhuis behoort voor nu tot het verleden. Die post die in januari 2014 geopend werd is vanaf gisteren omgezet in de Spoedpost SVZ.
De SEH was aanvankelijk bedoeld om het AZP als enige instelling met een spoedeisende hulp deels te ontlasten. Echter kan het SVZ het financieel niet meer aan gelet op de onregelmatigheid m.b.t. overheid’s toegezegde subsidie.
Volgens Manodj Hindori de directeur van SZV zal het voorlopig op een spoedpost gehouden worden omdat de instelling afhankelijk is van de financiering die het ziekenhuis binnen krijgt. “ Voor nu is het belangrijk dat het ziekenhuis inspeelt op de vraag van de nodige patiënten zorg”.
Op de eerste dag van de spoedpost waren er 41 aanmeldingen. Patiënten kunnen bij de Spoedpost terecht voor acute medische hulp indien zij daarvoor niet direct bij hun huisarts terecht kunnen. Hieronder vallen onder andere koorts, braken, buikpijn, diarree, duizeligheid, oorpijn, allergische reacties, astma-aanvallen, niersteenaanvallen etc. Ook voor kleine ongevallen zal men bij de Spoedpost terecht kunnen, zoals een hondenbeet, kleine brandwonden. Hindori geeft verder aan dat men bij de spoedpost niet terecht hoeft voor de behandeling van een schotwond, steekverwonding, acute hartklachten. “ In geval men voor zo een geval de spoedpost zou willen bezoeken adviseren wij die om geen tijd te verliezen en rechtstreeks naar de SEH van het AZP te gaan.”
Hindori is hoopvol dat de spoedpost wederom een SEH kan worden. Volgens de directeur van St.Vincentius moet het ziekenhuis eerst over een goed financieel plaatje beschikken omdat men voor een SEH meer medische specialisten en artsen in de wacht heeft. “ Al deze krachten ga je in shiftverband voor de volle 24 uur ter beschikking moeten hebben en dat kost heel veel geld. Deze kosten kan je het niet verhalen bij de patiënten. We zijn echt afhankelijk van de desbetreffende subsidie die door de overheid overgemaakt moet worden”.
IVAN SUMMERVILLE