TEKORT AAN LUCHTVERKEERSLEIDERS MOET TEGEN OKTOBER ZIJN OPGELOST

Het structurele tekort aan bevoegde luchtverkeersleiders, dat de luchtvaartsector geruime tijd onder druk heeft gezet, moet volgens de planning tegen oktober zijn weggewerkt.

Op 6 februari start een nieuwe groep kandidaten met de opleiding tot luchtverkeersleider. Daarnaast gaat een afzonderlijk trainingsprogramma van start voor dertien assistenten die sinds juli actief zijn binnen de verkeerstoren. Beide trajecten lopen tot oktober, waarna de assistenten volledig gekwalificeerd zullen zijn om zelfstandig torendiensten uit te voeren.

Tegelijkertijd blijven de gesprekken met de momenteel actieve luchtverkeersleiders doorgaan, gericht op het verbeteren van hun arbeidsomstandigheden. Minister Raymond Landveld van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) geeft aan dat hierover inmiddels overeenstemming is bereikt over verschillende gewenste aanpassingen.

Met de uitbreiding van het personeelsbestand moet ook een einde komen aan het uitwijken van vliegtuigen naar buurlanden.

Volgens de autoriteiten schaadt dit soort situaties het internationale imago van Suriname als toeristische bestemming en heeft het directe gevolgen voor de toerismesector. Minister Landveld spreekt de verwachting uit dat met de instroom van nieuw opgeleide luchtverkeersleiders deze knelpunten structureel worden opgelost.

De opleiding voor de aspirant-luchtverkeersleiders duurt negen maanden en kent een intensief karakter. De gebruikelijke oriëntatiefase en de basisopleiding luchtverkeersdienstverlening zijn samengevoegd tot één geïntegreerd programma. Het doel is om de dertien assistenten na afronding van de training volledig inzetbaar te maken als operationele torencontrollers. Gedurende de opleiding blijven landingen en starts onder verantwoordelijkheid van gecertificeerde luchtverkeersleiders, aangezien de trainees deze taken nog niet zelfstandig mogen uitvoeren.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box