TOERISTENKAART NU OOK TE KOOP BIJ SLM

De toeristenkaart die als vervanging van een visum dient zal nu ook door de Luchtvaartmaatschappij (SLM) verkocht worden.

Vooral reizigers uit Amsterdam en Miami worden hiermee tegemoet gekomen omdat die niet meer in lange rijen bij de consulaten en de Johan Adolf Pengel Luchthaven hoeven te staan. De bal ligt nu bij de SLM om de verkoop door te voeren binnen haar operaties.

Het Ministerie van Buitenlandse Zaken (Buza) biedt aan SLM de mogelijkheid om toeristenkaarten op te kopen op de Surinaamse consulaten in het buitenland. Bij aankoop van een vliegticket of bij de afhandelingsbalie krijgt het reizend publiek de optie om direct een toeristenkaart te betrekken. Deze afspraken zijn in een intentieverklaring vervat die BuZa-minister Yldiz Pollack-Beighle tekende met haar ambtgenoot Jerry Miranda van Openbare Werken en Transport (OW&T).

“Als we op Zanderij aankomen, om u een beeld te schetsen, dan hoeft u niet in een ellelange rij te gaan staan en als de SLM zo vernuftig is dan kunnen ze ook op de vlucht zelf dat inbouwen waardoor de mensen niet in lange rijen hoeven te staan. Dat zou het moeten gaan worden”, zegt minister Pollack-Beighle.”

Van de SLM wordt verwacht dat die innovatie aan de dag legt om deze nieuwe dienst zo soepel mogelijk te incorporeren binnen de afhandeling van passagiers. “We hopen dat de SLM en overige spelers met nog meer creatieve mogelijkheden komen zodat wij het reizend publiek welke Suriname opzoekt in ieder geval efficiënter kunnen doen afhandelen wanneer het gaat om hun reisplezier naar ons land.”

Minister Miranda is enthousiast over de intentieverklaring. Als het van hem afhangt zal de SLM daar direct werk van moeten maken. “Ik denk dat dit de eerste stap is en ik denk dat er meerdere zullen volgen. Maar mijn medewerking en tenminste de medewerking van het Ministerie en alle onder het ministerie vallende parastatale bedrijven heeft u zeker mee”, zegt Miranda aan zijn ambtgenoot van BuZa.

UNITEDNEWS

 

 

Facebook Comments Box