TULLOW OIL VINDT AARDOLIE IN GUYANA
Voorspellingen van geologen dat het Guyana-Suriname basin tot de meest lucratieve niet-geëxploreerde gebieden in de wereld behoort wordt steeds meer bewaarheid.
Na exxonMobil heeft ook Tullow Oil een grote olieresreve opgespoord. Dat maakte de maatschappij vandaag bekend. De vondst is gedaan in de Orinduik-concessie. Het is de eerste keer dat in deze concessie een commerciële vondst is gedaan. Later deze maand wordt nog een proefboring gedaan in deze concessie en later in het jaar wordt ook een exploratieput geboord in de aangrenzende Kanuku-concessie.
Tullow Oil maakte bekend dat de maatschappij een “substantiële en hoogwaardige olie-ontdekking” heeft gedaan voor de kust van Guyana. “Deze substantiële en hoogwaardige olie-vondst in Guyana is het resultaat van de sterke technische en commerciële focus die de reset van onze exploratieportfolio heeft ondersteund.
Het is een uitstekende start van onze boorcampagne in het zeer productieve oliegebied van Guyana”, zegt Tullow-directeur Paul McDade.
Het bedrijf meldde, dat bij de Jethro-1-exploratieput “hoogwaardige oliehoudende zandsteenreservoirs” zijn gevonden. Er ligt waarschijnlijk veel meer olie dan eerder werd verondersteld. Tullow heeft in de Orinduik-concessie een belang van 60 procent. De maatschappij maakte bekend, dat het nu de verzamelde data gaan analyseren om het vervolgtraject te bepalen. De boring werd verricht door het boorschip Stena Forth boorschip tot een totale diepte van 4.400 meter in ongeveer 1.350 meter water.
UNITEDNEWS

