UPDATE: HANDLANGERS AANGEHOUDEN IN MEGADRUGSZAAK

De politie heeft dinsdag vier personen aangehouden en in verzekering gesteld die mogelijk hand- en spandiensten hebben verleend bij de poging om meer dan 2300 kilogram cocaïne het land uit te smokkelen.

Het is onwaarschijnlijk dat de vier verdachten de ‘grote boys’ zijn over wie korpschef Roberto Prade het heeft.

Aangehouden zijn de twee vrouwelijke inklaarders Hillary G. van 55 jaar oud en de 30-jarige Vanella M. De 49-jarige douaneambtenaar Dharmindersingh A. en 43-jarige vrachtwagenchauffeur Shailindra O. zijn eveneens ingerekend. De verdachten zullen de komende dagen flink aan de tand worden gevoeld over de herkomst van de gigantische partij cocaïne en wie de opdrachtgevers achter de schermen zijn.

Wat de dood van rijstexporteur Nitinder Oemrawsingh betreft, gonst het van de geruchten in de samenleving. Die hebben te maken met de betrokkenheid van buitenlandse huurlingen tot invloedrijke exponenten in de Surinaamse samenleving. De man werd maandagmorgen dood aangetroffen op het strand in Guyana. Zijn voorhoofd vertoonde een kogelinslag. De containers waarin de drugs zijn ontdekt stonden op naam van Oemrawsingh, en hadden als bestemming het Caribisch eiland Guadeloupe. Volgens goed ingelichte bronnen zijn er sterke aanwijzingen dat Oemrawsingh niet op dezelfde plek is vermoord waar het lichaam werd aangetroffen. Het is zelfs niet uitgesloten dat hij in Nickerie is geliquideerd waarna het lichaam in Guyana werd gedumpt met als doel de politie op een dwaalspoor te zetten.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box