VHP EN NPS GAAN ALLE RECHTSWEGEN BEWANDELEN OM CHITAN EN SAPOEN WEG TE WERKEN

NPS voorzitter, Gregory Rusland is heel kort als het gaat over de PL parlementariërs Raymond Sapoen uit het kiesdistrict Wanica en Diepakkoemar Chitan uit het kiesdistrict Saramacca. “ Deze parlementariërs moeten plaats maken voor de VHP’er en de NPS’er die na hun op de kiezerslijst van de V7 voorkwamen.

Volgens Rusland gelooft hij nog steeds in de rechtstaat Suriname. Gelet op de handelingen van Chitan en Sapoen welke ze na de verkiezingen van 25 mei 2015 gepleegd hebben is het duidelijk dat de heren een koers gevolgd welke niet bij de V7 combinatie paste. Op basis daarvan heeft de PL een rechtelijke strijd gestreden welke ze na drie zaken uiteindelijk gewonnen hebben. Dit neemt met zich mee dat Diepakkoemar Chitan uit Saramacca plaats moet maken voor de NPS’er Prem Sardjoe en dat Raymond Sapoen uit Wanica plaats moet maken voor Barkat Mohabali.

Rusland geeft verder aan dat de PL nu volledig in haar recht is om de twee leden terug te roepen. De VHP en de NPS zullen alle rechtswegen bewandelen om uitvoering te krijgen van het besluit welke de onafhankelijke rechter gedaan heeft zodat het recht kan zegevieren. Volgens Rusland kan het niet zo zijn dat het CHS het vonnis van de rechter naast zich legt.  “ Met de uitspraak van de onafhankelijke  rechter is de weg geopend om de leden van NPS en VHP als  nieuwe leden tot het parlement toe te laten.”

IVAN SUMMERVILLE

 

Facebook Comments Box