VHP VREEST VOOR NIEUWE SCHULDEN TIJDENS OVERLEG MET BANK OF AMERICA

Foto compositie: VHP-fractieleider Asiskoemar Gajadien voor en op de achtergrond, President Jennifer Geerlings-Simons en minister Adelien Wijnerman van Financiën en Planning

President Jennifer Geerlings-Simons en minister Adelien Wijnerman van Financiën en Planning zitten in Engeland voor gesprekken met Bank of America (BofA) en internationale investeerders. De VHP-fractie uit haar bezorgdheid over de financiële koers van de regering. De partij vreest dat de besprekingen kunnen uitmonden in nieuwe leningen die de staatsschuld verder doen oplopen.

VHP-fractieleider Asiskoemar Gajadien riep de president op zich strikt te houden aan de wettelijke regels die gelden voor het aangaan van financiële verplichtingen. Volgens hem mag de regering geen nieuwe schulden aangaan zonder de daarvoor voorgeschreven procedures te volgen en zonder rekening te houden met het eerder door DNA goedgekeurde staatsschuldenplan. Volgens Gajadien moet de regering voorkomen dat Suriname opnieuw met extra financiële lasten wordt opgezadeld. Hij benadrukte dat het bestaande schuldenbeleid leidend moet blijven bij de gesprekken met de Amerikaanse bank en andere investeerders.

De staat heeft momenteel een schuld van ongeveer USD 1,6 miljard bij Bank of America. Die verplichting vloeit grotendeels voort uit de herfinanciering van bestaande leningen bij verschillende bilaterale en multilaterale kredietverstrekkers als onderdeel van een bredere schuldherschikking. Volgens de VHP mag het overleg in Engeland niet leiden tot een verdere uitbreiding van die schuldpositie.

Naast de zorgen over mogelijke nieuwe leningen plaatste Gajadien vraagtekens bij de afwezigheid van minister Wijnerman. Hij wees erop dat het Bureau Staatsschuld volgens de wet uiterlijk 1 juli de jaarrekening had moeten publiceren, maar dat die rapportage volgens hem nog steeds ontbreekt.

De VHP-fractieleider vindt dat de minister haar aandacht juist had moeten richten op het nakomen van deze wettelijke verplichting. Daarnaast wees hij erop dat in Suriname momenteel wordt gewerkt aan verschillende wetsvoorstellen voor de hervorming van het belastingstelsel, waarbij de aanwezigheid van de minister volgens hem eveneens van belang is.

UNITEDNEWS

 

Facebook Comments Box