VLIEGVEILIGHEID SURINAME ONDER DRUK
Het is treurig gesteld met de veiligheid in de Surinaamse luchtvaart. De JAP Airport scoort het laagst in Zuid-Amerika als het gaat om de veiligheidsstandaarden van de International Civil Aviation Organisation (ICAO).
Indien er geen verbetering optreedt, zal Suriname geweerd worden door Amerikaanse en Europese luchtvaartmaatschappijen. De meer dan 30 airstrips in het binnenland lopen ook achter op onderhoud, terwijl vliegveld Zorg en Hoop recent weer beschikt over een brandweerwagen.
Het ontbreken van een adequate brandweerwagen op Zorg en hoop mocht nooit gebeuren, gezien de status als semi-internationale luchthaven. Desondanks zijn er toch kansen genomen om dagelijks vluchten uit te voeren. Wat de airstrips in het binnenland betreft, is er wat geld vrijgemaakt om onderhoudsmachines, waaronder grasmaaiers, aan te schaffen om alvast de acht meest gebruikte landingsbanen in goede staat te houden.
De veiligheidsstatus van de JAP Airport houdt minister Albert Jubithana het meest bezig. Hij praat over “het zwaard van Damocles” dat boven het hoofd van Suriname hangt.
Een score van 59 procent voor de JAP Airport is geen veiligheidsstandaard waarmee Suriname zou kunnen pronken in de wereld.
Er is met de ICAO afgesproken om technische bijstand te verlenen, zodat de volgende audit kan plaatsvinden. Indien Suriname de toets niet doorstaat, zijn de gevolgen niet te overzien. Niet alleen qua reizigers, maar ook met betrekking tot vrachtverkeer en de economische aspecten die daarmee gepaard gaan.
UNITEDNEWS

