VLIEGVERBOD MET INSEL AIR ZWELT AAN

Nadat het Amerikaanse consulaat-generaal op Curaçao medewerkers van het Amerikaans consulaat verboden heeft om voorlopig met Insel Air te vliegen, heeft nu ook Nederland haar rijksambtenaren verboden om met de in nood verkerende luchtvaartmaatschappij te reizen.

In een brief aan de Tweede Kamer schreven staatssecretaris Sharon Dijksma van Infrastructuur en Milieu en minister Ronald Plasterk van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, dat het kabinet zich ernstige zorgen maakt over veiligheid van Insel Air en dat ambtenaren van verschillende ministeries voorlopig niet met Insel Air Curaçao zullen mogen vliegen. Insel Air opereert vanaf Aruba en Curaçao onder twee verschillende Airline Operating Certificates. Het verbod geldt vooralsnog alleen voor vluchten met Insel Air Curaçao. Of het vliegverbod ook zal gelden voor Insel Air Aruba, zal moeten blijken uit nader onderzoek dat in de komende periode wordt uitgevoerd.

Door dit verbod wordt de bereikbaarheid van de eilanden Saba en Sint Eustatius bemoeilijkt omdat er naar deze eilanden geen rechtstreekse vluchten door TUIfly en KLM worden uitgevoerd.

Volgens het Nederlandse nieuwsmedium RTL nieuws hebben de Curaçaose autoriteiten zelf nog geen vliegverbod ingesteld voor vluchten van Insel Air International maar op Aruba heeft de Arubaanse luchtvaartautoriteit wel een vliegverbod ingesteld voor vluchten van Insel Air Aruba. Dit om de vliegtuigen extra te inspecteren, zo meldt RTL nieuws.

Het Nederlandse Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT), een agentschap van het ministerie van Infrastructuur en Milieu dat wet- en regelgeving op transportveiligheid controleert en stimuleert, zal volgens het kabinet binnenkort hulp verlenen bij veiligheidscontroles van de maatschappij.

UNITEDTRAVEL| MARTIN PANDAY

 

 

Facebook Comments Box