ZAKENLEVEN IN ALBINA LIGT STIL
BANGE WINKELIERS HOUDEN DEUREN GESLOTEN
De gemeenschap in Albina is niet te spreken over het feit dat sinds woensdag alle winkels in het grensstadje de deuren tot nader order hebben gesloten.
De overwegend Chinese detailhandelaren doen dit als vorm van protest omdat hun veiligheid niet gegarandeerd is. De afgelopen maanden worden zij in toenemende frequentie op brute wijze beroofd en mishandeld en komt er bitter weinig actie vanuit de politie die overigens sterk onderbemand is in Albina.
Het afgelopen weekeinde was het weer raak waarbij een pompstation en een supermarkt werden overvallen door gewapende criminelen.
De winkeliers hebben meerdere malen geklaagd bij de overkoepeling van Chinese organisaties in Suriname en bij de centrale overheid, maar verbetering van de veiligheidssituatie blijft uit.
Er komen ook geregeld klachten binnen over de toename van zwerfvuil en ander afval langs de openbare weg. Deze keer zijn het de burgers die de vinger naar de Chinese winkeliers wijzen die hun afval gewoon langs de straat zouden zetten. Het vuil wordt niet op tijd opgehaald en blijft soms dagen liggen. Het wordt dan verder verspreid door zwerfhonden. Ook schort het behoorlijk aan milieubewustzijn in Albina. Huisvuil en andere gelegenheidsafval zoals petflessen, plasticzakken en ander verpakkingsmateriaal worden op straat gegooid door burgers.
Vanwege de onveilige en onvriendelijke toestand in Albina trekken bezoekers uit Frans-Guyana en Frankrijk direct richting Paramaribo en blijven niet lang in Albina hangen. Hierdoor houdt het stadje heel weinig over aan inkomsten uit de toerismesector.
UNITEDNEWS
